امضای 7 سند همکاری رهاورد سفر رئیس جمهور قزاقستان به دوشنبه

به گزارش مجله افتخار، در خاتمه مذاکرات روسای جمهور تاجیکستان و قزاقستان در شهر دوشنبه بین دو طرف 7 سند همکاری به امضا رسید.

امضای 7 سند همکاری رهاورد سفر رئیس جمهور قزاقستان به دوشنبه

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در دوشنبه، در سرانجام مذاکرات امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان و قاسم ژامرت تاکایف رئیس جمهور قزاقستان در شهر دوشنبه تعدادی از اسناد همکاری به امضا رسیدند.

مراسم امضا این اسناد پس از انجام مذاکرات گسترده هیات های رسمی تاجیکستان و قزاقستان با شرکت سران دو کشور برگزار گردید.

سپس در حضور سران دو کشور اسناد همکاری در زمینه های مختلف از جمله توافق نامه همکاری در زمینه مبارزه با بیماری سل بین وزارتخانه های بهداشت دو کشور، برنامه همکاری نهادهای دیپلماتیک برای سال های 2021-2023، یادداشت تفاهم در زمینه همکاری فرهنگی، یادداشت تفاهم همکاری در حوزه صنعت بین وزارت صنعت و فناوری های جدید تاجیکستان و وزارت صنعت و توسعه زیرساخت های قزاقستان، یادداشت تفاهم بین خدمات مخابرات تاجیکستان و وزارت توسعه دیجیتالی، نوآوری و صنعت هوا فضا قزاقستان و یادداشت تفاهم بین وزارت صنعت و فن آورهای جدید تاجیکستان و وزارت تجارت و همگرایی قزاقستان در خصوص همکاری در زمینه اجرایی مشترک پروژه ایجاد سیستم توزیع کالا به امضا رسیدند.

همچنین در چارچوب این سند برای تاسیس مراکز توزیع کالا در مناطق مختلف تاجیکستان 45 میلیون دلار و در مجموع برای تطبیق طرح های صنعتی حدود 500 میلیون دلار اختصاص داده می گردد.

قرار است رئیس جمهور قزاقستان در چارچوب این سفر همچنین با رئیس مجلس نمایندگان و نخست وزیر تاجیکستان دیدار کند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1601

به "امضای 7 سند همکاری رهاورد سفر رئیس جمهور قزاقستان به دوشنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای 7 سند همکاری رهاورد سفر رئیس جمهور قزاقستان به دوشنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید