اوباما: آمریکا به شدت گسسته شده است

به گزارش مجله افتخار، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه ای با اشاره به این موضوع که هرکدام از نامزد های انتخابات ریاست جمهوری به بیش از 70 میلیون رای دست یافته اند گفت این موضوع نشان میدهد که کشور به شدت گسسته شده است.

اوباما: آمریکا به شدت گسسته شده است

ره گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا روز یکشنبه گفت که عدم به چالش کشیدن ادعا های بی اساس دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره تقلب گسترده در انتخابات توسط بسیاری از جمهوری خواستار ناامید کننده است.

وی که با شبکه خبری سی بی اس مصاحبه می کرد، اضافه کرد: ما فراتر از قوانین نیستیم. ما برتر از قانون نیستیم. این جوهره دموکراسی ماست.

اوباما با اشاره به این موضوع که ادعا های ترامپ درباره تقلب هیچگونه سناریوی واقعی و اساس قانونی نداشته، گفت: بایدن رئیس جمهور بعدی آمریکا خواهد بود و کاملا هریس نیز معاون رئیس جمهور بعدی است.

رئیس جمهور سابق آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دستیابی هر کدام از نامزد های انتخابات ریاست جمهوری به بیش از 70 میلیون رای نشان دهنده آن است که کشور به شدت گسسته شده است.

علی رغم ارزیابی رسانه های آمریکایی مبنی بر پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری، به دلیل مخالفت ترامپ با پذیرش شکست و تأکید وی به شکایت به مراجع حقوقی به خاطر تقلب گسترده در انتخابات، اداره خدمات عمومی این کشور هنوز پیروزی بایدن را به رسمیت نشناخته است.

با توجه به عدم پذیرش شکست از جانب نامزد جمهوری خواستار و در جریان بودن بعضی اقدامات حقوقی، بایدن زمانی می تواند خود را پیروز قطعی انتخابات بداند که توسط مجمع گزینندگان به عنوان رئیس جمهور معین گردد و یا ترامپ رسما شکست را بپذیرد.

با این حال تا کنون کوشش کارزار ترامپ برای اثبات تقلب در دادگاه های آمریکا راه به جایی نبرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1268

به "اوباما: آمریکا به شدت گسسته شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما: آمریکا به شدت گسسته شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید