بودجه 120 میلیاردی برای حمایت از طرح های فناورانه دانشگاه آزاد

به گزارش مجله افتخار، بابک نگاهداری در تبادل نظر با خبرنگاران، با اشاره به راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری، در تشریح ساز و کار آن گفت: صندوق وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی، هم اکنون سرمایه ای حدودا 120 میلیاردی دارد که برنامه ریزی دانشگاه آزاد به سمت افزایش سرمایه آن است.

بودجه 120 میلیاردی برای حمایت از طرح های فناورانه دانشگاه آزاد

وی با بیان اینکه تقریباً همه واحدهای استانهای دانشگاه آزاد سهامدار صندوق پژوهش و فناوری هستند، اضافه نمود: مجموعه فعالیت های دانش بنیان و سرمایه گذاری بر روی طرحهای فناوری و نوآوری به وسیله این صندوق در دانشگاه آزاد مورد حمایت اقتصادی قرار گرفته است.

رئیس باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد افزود: واحدهای مختلف دانشگاه در هر یک از استانها، به تناسب سرمایه ای که دارند، از سود و نفع حاصل از این فعالیت ها و سرمایه گذاری ها، بهره مند خواهند شد.

نگاهداری با تاکید بر اینکه تمرکز صندوق بر روی طرح های فناورانه و فعالیتهای دانش بنیان است، ادامه داد: باوجود آنکه اسم صندوق، صندوق پژوهش و فناوری است، با این حال اما ماموریت اصلی آن، سرمایه گذاری بر روی فناوری ها و فعالیت های دانش بنیان و حمایت از آنها است؛ فعالیت هایی که نهایتاً منجر به محصول تجاری سازی شده و قابل ارائه به بازار، باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 260

به "بودجه 120 میلیاردی برای حمایت از طرح های فناورانه دانشگاه آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه 120 میلیاردی برای حمایت از طرح های فناورانه دانشگاه آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید