توصیه جدید دژپسند به سهامداران

به گزارش مجله افتخار، به گزارش خبرنگاران، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه با کمیسیون مالی و نمایندگان مجلس با بیان اینکه یکی از ارکان بازار سرمایه شورای عالی بورس است، گفت: ریاست این شورا با وزیر اقتصاد است که این شورا وظیفه سیاستگذاری دارد و از دیگر ارکان بازار، سازمان بورس است که وظیفه آن نظارت عملیاتی است و نهاد ناظر در بازار سرمایه سازمان بورس و اوراق بهادار است.

توصیه جدید دژپسند به سهامداران

وی با اشاره به گفت وگو با نمایندگان مجلس درباره شرایط موجود بازار سرمایه گفت: چند روزی است که شرایط شاخص خوب نیست اما باید بدانیم هر تصمیمی در بازار سرمایه تاثیرگذار است به طور مثال بحث افزایش نرخ سود را داشتیم که خوشبختانه بلافاصله از سوی بانک مرکزی تکذیب شد البته موضوع بسیار مهم این است که تاثیرگذاری نرخ سود بر نقدینگی قطعیت ندارد.

وزیر اقتصاد با تاکید براینکه نهادهای نظارتی و حاکمیتی در بازار سرمایه موفقیت هایی به دست آوردند، گفت: مهمترین موفقیت ریل گذاری قوانین در بازار سرمایه بود همچنین در حال حاضر از 320 شرکت در بورس 182 شرکت کارگزار دارند یعنی بازارگردان دارند به این معنا که ما امروز بازارساز داریم و می توانیم اوراق تبعی داشته باشیم.

دژپسند گفت: خبر خوش من به سهامداران این است که شاهد افزایش نرخ سودآوری شرکت ها هستیم. شرکت های بورسی از بنگاه های گلچین و صادراتی هستند که در حال حاضر نرخ رشد سود بعضی از آنها بیش از 300 درصد بوده است.

وی ادامه داد: p/e بعضی از شرکت ها به 4 رسیده است که این عدد بسیار خوبی است.

دژپسند با تاکید بر اینکه از سهامداران خواهش می کنم با تامل نسبت به خرید و فروش سهام خود اقدام نمایند، گفت: سهامداران بدانندکه امروز سهام ارزنده خود را می فروشند و با تامل در این بازار صبر نمایند تا مجبور به ارزان فروشی نشوند.

وی اضافه کرد: عده ای می گویند چرا از بازار حمایت نمی گردد اما حمایت ما در بازار ایجاد قوانین و مقررات و اصلاح آنها است و بهترین حمایت اطلاع رسانی از شرایط بازار می تواند باشد.

وزیر اقتصاد گفت: وقتی از سودآوری شرکت ها اطلاع رسانی می کنیم یعنی این شرکت ها اعتبارآور هستند و نباید سهام آ نها ارزان به فروش برود.

وی تاکید نمود: البته بنده به عنوان یک مقام مسئول به سهامداران نه می گویم بفروشید نه می گویم بخرید.

منبع: ایلنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1221

به "توصیه جدید دژپسند به سهامداران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه جدید دژپسند به سهامداران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید