خبر تازه وزیر نفت درباره قیمت بنزین ، سهمیه های بنزین تغییر می نماید؟

به گزارش مجله افتخار، وزیر نفت در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: دولت هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد.

خبر تازه وزیر نفت درباره قیمت بنزین ، سهمیه های بنزین تغییر می نماید؟

به گزارش خبرنگاران، جواد اوجی در حاشیه جلسه امروز دولت در جمع خبرنگاران گفت: در حوزه انرژی به خصوص در بخش نفت و گاز و پتروشیمی هم در جمهوری اسلامی و هم در کشور ترکمنستان که چهارمین قطب گازی جهان است، حصر وجود دارد.

وی افزود: از آغاز کارمان یکی از مسائل، تسویه بدهی واردات گاز از ترکمنستان در دوره های قبل بود که با تدابیر خوبی که اندیشیده شد ظرف مدت 20 ماه در سه قسط کاملا تمامی مطالبات طرف ترکمن یعنی اصل بدهی را پرداخت کردیم و اصل بدهی تسویه شده است.

وزیر نفت در ادامه یادآور شد: با آغاز کار دولت دیدار ها و مذاکراتی با طرف ترکمن داشتیم و موضوع سوآپ گاز در سال 1400 و در اولین سفر خارجی ام به کشور دوست و برادر ترکمنستان شکل گرفت و سال گذشته نیز خوشبختانه این اندازه از خاک جمهوری اسلامی ایران به سمت آذربایجان به دوبرابر افزایش یافت. بعلاوه مذاکراتی داشتیم که قرارداد قبلی مان که قرارداد واردات و تجارت گاز بود را احیاء کنیم.

اوجی در عین حال گفت: با وجود دارا بودن رتبه دوم ذخایر گاز جهان، متأسفانه درصد تجارت گازمان کمتر از 2 درصد است که ان شاءالله با توجه به مذاکرات و تفاهمات و عقد قراردادهای جدیدی که با ترکمنستان و کشورهای همسایه خواهیم داشت، و بحث تجارت گاز اعم از واردات، صادرات سوآپ و ترانزیت خواهد بود، درصد آن افزایش یابد.

وی بعلاوه در پاسخ به سئوالی در مورد افزایش قیمت بنزین گفت: در هر جایی که صحبت نموده ام اعم از حیاط دولت، سخنرانی و یا جایی مصاحبه داشتیم خاطرنشان نموده ایم که دولت هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد.

وزیر نفت بعلاوه در پاسخ به سئوال دیگری در مورد سهمیه های بنزین تأکید کرد: سهمیه ها نیز همان سهمیه ای است که از یک سال پیش در کارت ها بوده و همان ادامه دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 خرداد 1402 بروزرسانی: 13 خرداد 1402 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 2206

به "خبر تازه وزیر نفت درباره قیمت بنزین ، سهمیه های بنزین تغییر می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر تازه وزیر نفت درباره قیمت بنزین ، سهمیه های بنزین تغییر می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید