دلایل افزایش بیماران کرونایی در خرمشهر

به گزارش مجله افتخار، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در خصوص اعلام رتبه نخست ابتلا به کرونا نسبت به جمعیت در خرمشهرتوضیح ازائه کرد.

دلایل افزایش بیماران کرونایی در خرمشهر

به گزارش خبرنگار از ،رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در خصوص اعلام رتبه نخست ابتلا به کرونا نسبت به جمعیت در خرمشهر چند نکته مهم را یادآور شد و گفت:نخست اینکه دلیل این موضوع در وهله اول مربوط به بیماریابی دقیق و نمونه گیری به موقع از تمام افراد مشکوک است که این امر باعث می شود تا شناسایی موارد مثبت افزایش پیدا کند.

دومروش صحیح نمونه گیری از موارد مشکوک است که در اعلام نتیجه آزمایشات بسیار مهم است بنابراین سعی شده این کار به روش کاملاً علمی انجام شود تا خطایی در نتیجه آزمایشات صورت نگیرد.

سوم اینکه شهرهای آبادان و خرمشهر با توجه به شرایط ویژه مثل وجود بنادر تجاری، صنایع بزرگ، راه آهن، فرودگاه و حجم بالای حضور مهندسین، کارکنان غیربومی و خارجی که به منطقه تردد می کنند را نباید با خیلی از شهرهای استان که به هیچ وجه شرایط مشابهی با شهرهای بزرگ آبادان و خرمشهر ندارند را مقایسه کرد و این مقایسه اصولاً صحیح نمی باشد.

چهارم اینکه آنچه در نهایت بر تعداد مبتلایان موثر است همکاری مردم عزیز و رعایت توصیه ها به ویژه ماندن در منزل و همچنین همت بیشتر مسئولین در اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا می باشد.

کلام آخر اینکه همانگونه که این دانشکده قبلا به شهروندان قول داده بود، تلاش دارد آمار دقیق را به طور شفاف و بدون پنهان کاری به اطلاع مردم عزیز منطقه برساند.

د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 856

به "دلایل افزایش بیماران کرونایی در خرمشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل افزایش بیماران کرونایی در خرمشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید