روزنامه آرمان: سبد مدیریت مالی باید از دست دولت خارج گردد

به گزارش مجله افتخار، یک روزنامه اصلاح طلب می گوید: سبد مدیریت مالی باید از دست دولت خارج گردد.

روزنامه آرمان: سبد مدیریت مالی باید از دست دولت خارج گردد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، آرمان از قول رضا پدیدار رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران نوشت: جریان اقتصادی ما با حجم فزاینده پول روبرو شده است، توقف فراوری، تحریم و محدودیت های مبادلاتی و عدم اعتماد، که مجموع این ها منجر به بروز اتفاقات ناخوشایندی می گردد و ثمره آن ناپایداری است. به هر حال مسائل پولی و اقتصادی در خصوص شرایط ورود و خروج ارز و یا موضوع نقش صادرات و سیاست های تشویقی برگشت ارز انجام نشد. دغدغه هایی که امروز مشاهده می گردد حاصل رفتار های نامتعادل اقتصادی است.

آن چیزی که منجر به گرفتاری فعلی کشور شده، آن است که سبد مدیریت اقتصادی در دست دولت است، اگر وزارت صمت بتواند آن را از دست دولت خارج کند، گام مهمی برای بهبود شرایط خواهد بود.

گفتنی است حدود 86 درصد ترکیب سبد مدیریت اقتصادی، در دست دولت، خصولتی ها و صندوق های بازنشستگی است، مابقی آن در اختیار بخش خصوصی و تعاونی است. این ترکیب ناموزون سبب شده تا از ظرفیت بخش خصوصی استفاده نگردد. باید اشاره کنم در گذشته مرکز مطالعات اقتصادی اتاق بازرگانی درخصوص قدرت اقتصادی بخش خصوصی مطالعه میدانی انجام داد که رقم اعلامی آن حدود 56 درصد بود این رقم بیانگر آن است که بخش خصوصی می تواند 56 درصد اقتصاد کشور را اداره کند، در حالی که رقم کنونی 16 درصد است.

از طرفی دیگر قیمت تمام شده دولتی ها و خصولتی ها بالاست و با اعمال قوانین و مقررات قصد دارند از یک سو منافع دولت را حفظ و از سمت دیگر به جامعه فکر نمایند. این دو مورد با هم تناقض دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1201

به "روزنامه آرمان: سبد مدیریت مالی باید از دست دولت خارج گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه آرمان: سبد مدیریت مالی باید از دست دولت خارج گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید