شیرخشک سهمیه بندی شد

به گزارش مجله افتخار، فروش برخی انواع شیرخشک سهمیه بندی شد. رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد با اعلام این خبر گفت: تولید برخی انواع شیرخشک متوقف شده است و احتمال دارد تا دو ماه دیگر ذخایر برخی انواع شیرخشک بچه ها تمام شود.

شیرخشک سهمیه بندی شد

به گزارش تجارت نیوز، چالش های تنظیم بازار و مسائل تخصیص ارز به بازار شیرخشک رسید.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد گفت: حدود شش ماه است که ارز واردات به تولیدکنندگان شیرخشک تعلق نگرفته و باعث شده است تولید برخی انواع شیرخشک متوقف شود.

هانی تحویل زاده نسبت به کمبود جدی شیرخشک در بازار هشدار داد و گفت: میزان ذخایر و موجودی انبار شیرخشک نگران کننده است و موجودی فعلی کارخانه ها تا دو ماه دیگر بیشتر کفاف نمی دهد و به همین دلیل فروش برخی برند ها فروش شیرخشک خود را سهمیه بندی کرده اند.

به گفته او، رایزنی های تولیدکنندگان با سازمان غذا و دارو بی نتیجه بوده است و برخی مواد اولیه تولیدکنندگان با تعرفه های بالای واردات روبرو شده است. به عنوان مثال تعرفه واردات اسلیم میلک ها در ردیف تعرفه شیر شتر قرار گرفته است!

در همین حال داروخانه داران با تایید گرفتاری های تامین برخی انواع شیرخشک در بازار می گویند که گاهی شهروندان ناچار هستند برای تامین شیرخشک مورد نیاز شیرخواران خود از یک نقطه شهر به نقطه ای دیگر بروند.

یک داروخانه دار در امیرآباد تهران درباره سهمیه بندی شیرخشک بچه ها هم گفت: شیر خشک آنتی کولیک یا شیرخشک هایی که برای رفلاکس نوزادان است، سهمیه بندی و تهیه این شیرخشک برای تامین کنندگان و مصرف کنندگان سخت شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1649

به "شیرخشک سهمیه بندی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیرخشک سهمیه بندی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید