کسب و کار

گرانی با وجود آب رفتگی! ، کالا هایی که با وجود کاهش وزن افزایش قیمت داشته اند

گرانی گاه و بیگاه کالا ها در بازار با توجه به فضای تورمی این روز ها موضوع عجیبی نیست و بعضی از این افزایش قیمت ها هم با مصوبات قانونی صورت می گیرد.

23 آبان 1398

ورود پست به تحول دیجیتالی با 80 سرویس پستی جدید، زیان ده تر شدن پست در سمنان

مدیرکل پست استان سمنان با اشاره به افزایش هزینه های توزیع و حمل و نقل برای این اداره کل و عدم افزایش متناسب با آن از زیان ده تر شدن شرکت پست اطلاع داد و گفت: با این همه پست استان به عنوان یک نهاد دولتی خود را موظف به خدمات دهی به مردم استان می داند.

22 آبان 1398

دوری از انحصارطلبی و ایجاد زیست بوم نوآوری شرط ارتقای صنعت خودروسازی کشور

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، نارضایتی های جامعه از خودروهای ساخت داخل را به دلیل انحصاری بودن این صنعت دانست و گفت: تشکیل زیست بوم نوآوری و فناوری پیرامون صنعت خودروسازی در کشور می تواند ورود شرکت های دانش بنیات به این صنعت را باز کند.

22 آبان 1398

انتقاد معاون گردشگری از کوتاهی در برخورد با یک جرمِ دردسرساز

معاون گردشگری گفت: کارگروه معین مصادیق محتوای مجرمانه، فعالیت وب سایت ها و شبکه های مجازی را که بدون مجوز و غیرقانونی به مردم خدمات پوچ یا جعلی می فروشند، عملی مجرمانه نمی داند.

19 آبان 1398

ما بازداشت اشتباه آمریکایی هایی که در سراسر دنیا هستند را تحمل نخواهیم کرد

کنگره آمریکا درصدد تشدید اقدامات علیه کشور های عربستان سعودی، ترکیه و مصر در صورت بازداشت شهروندان و دیپلمات های آمریکایی است.

12 آبان 1398

ساماندهی مشاغل مزاحم شهری و کارگاهی

مرجان فرهمند - خراسان رضوی- خبرنگار: براساس آیین نامه ساماندهی مشاغل و اصناف مزاحم شهری، شهرداری ها موظفند به منظور برطرف مزاحمت مشاغل و اصناف مزاحم متناسب با وضعیت فعالیت، مکان استقرار و ماهیت شغلی آنها، نسبت به حکم انتقال، جابه جایی یا برطرف مزاحمت...

11 آبان 1398

65 درصد پزشکان به دلیل ثبت نکردن کارتخوان جریمه می شوند

با توجه به ثبت نشدن حدود 65 درصد کارتخوان پزشکان در سامانه مالیاتی در موعد مقرر، طبق قانون این افراد باید 2 درصد درآمد خود را جریمه بپردازند؛ این جریمه علاوه بر جرایم کتمان درآمد یا فرار مالیاتی محاسبه می شود.

7 آبان 1398

وضعیت اورژانسی مقابله با زمین خواری در کشور

در برنامه پایش 31 اردیبهشت ماه، موضوع پرونده های زمین خواری در چند سال اخیر، نقد و بررسی شد.

6 آبان 1398

دکتر مونسان: فعالیت راهنمایان غیرمجاز ممنوع می گردد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خطاب به راهنمایان گردشگری گفت: راهنمایان گردشگری جلودار و پیشران گردشگری کشور هستند، شما راهنمایان حلقه واصل بین زنجیره گردشگری هستید و می توانید سفرهای یک گردشگر را تداوم دهید و با رفتار و برخورد حرفه ای خود...

5 آبان 1398

پلوسی: آمریکا نمی تواند وحشیگری و خونریزی بیشتری راه بیندازد

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تصمیم ترامپ درباره فروش سلاح و اعزام نیرو به عربستان و امارات را دور زدن کنگره عنوان نموده و گفت ترامپ چشم خود را بر روی خشونت عربستان علیه یمنی های بی گناه بسته است.

4 آبان 1398

ممنوعیت سیگار الکترونیک در هند

دولت هند در راستای مبارزه جهانی علیه استفاده از سیگارهای الکترونیک، مصرف این نوع دخانیات را ممنوع اعلام کرد.

1 آبان 1398

سازوکار معین شده برای حذف یارانه بگیران پردرآمد

دفتر سخنگوی دولت طی اطلاعیه ای جزئیاتی از سازوکار مشخص شده برای حذف یارانه بگیران پردرآمد را منتشر کرد که نشان می دهد قرار بر این بوده در شهریور یارانه حدود 200 هزار خانوار شناسایی شده در دهک های بالای درآمدی، واریز نشود.

30 مهر 1398

حضور ایران در سازمان جهانی گردشگری پررنگ تر گردد، مراسم روز جهانی گردشگری را در سیستان و بلوچستان برگزار می کنیم

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: حضور ایران در سازمان جهانی گردشگری باید پررنگ تر گردد، به گونه ای که بتوانیم طرح ها، نظرات و ایده های خود را به این سازمان پیشنهاد دهیم. ایده ها و حتی شعار سال از سوی ایران می تواند به این سازمان جهانی ارائه...

30 مهر 1398

بروجردی: مهمترین دغدغه ما اشتغال است

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: مهمترین دغدغه ما اشتغال است.

29 مهر 1398

بازدید رئیس گروه نظارت دفتر آموزش و حمایت از تولید از کارگاه های گوهرتراشی فردوس

رئیس گروه نظارت دفتر آموزش و حمایت از تولید معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی به همراه رئیس اداره میراث فرهنگی استانخراسان جنوبی از دشت های عقیق حوزه شهرستان و کارگاه های گوهرتراشی سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی فردوس بازدید کردند.

25 مهر 1398

ایندیپندنت بوق تبلیغاتی جدید بن سلمان

یک رسانه انگلیسی در گزارشی از ارتباط نزدیک صاحب دو روزنامه ایندیپندنت و ایونینگ استاندارد با ولیعهد سعودی اطلاع داد.

20 مهر 1398

نظارت بر تأسیسات گردشگری اردبیل تشدید می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل گفت: به منظور کیفی سازی خدمات، نظارت بر تأسیسات گردشگری اردبیل تشدید می گردد.

16 مهر 1398

بنگلادش خدمات مخابراتی به مسلمانان روهینگیا را ممنوع کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ای ان آی، فروش سیم کارت و خدمات مخابراتی و اینترنتی به مسلمانان روهینگیا در بنگلادش ممنوع اعلام شد.

11 مهر 1398

هنگ کنگ همچنان شاهد درگیری های شدید است

به دنبال درگیری های شدید روز یکشنبه، مردم هنگ کنگ امروز، دوشنبه در ایستگاه های مترو با حضور پلیس های ضد شورش روبه رو شدند.

9 مهر 1398

10 مرکز خرید از بهترین مراکز خرید استانبول

آشنایی با مراکز خرید استانبولبا وجودیکه استانبول از حیث جاذبه های گردشگری بسیار غنی است و بسیاری از گردشگران را جذب خود می نماید، تقریبا تمام کسانی که به این شهر سفر می نمایند خرید در این شهر را از دست نمی دهند. چرا که استانبول را همه با مراکز خرید فوق...

1 مهر 1398
تعداد: (46)