قهرمان ایرانی، مایکل فلپس آسیا، شاهین ایزدیار

به گزارش مجله افتخار، خبرگزاری ایسنا: شاهین ایزدیار بعد از کسب شش مدال طلا و یک مدال نقره بازی های پاراآسیایی 2018 به چهره ای شناخته شده تبدیل شده که ورزش ایران را به قاره کهن معرفی می نماید.

قهرمان ایرانی، مایکل فلپس آسیا، شاهین ایزدیار

به گزارش ایسنا، کاروان خودباوری و امید برای حفظ صندلی چهارمی خود در بازی های پاراآسیایی راهی اندونزی شد و در کنارش نیم نگاهی به مقام سومی داشت اما قدرت و کوشش ورزشکاران کشور شعار کاروان یعنی با توکل و کوشش ما می توانیم معنا بخشید و ایران نه تنها برای رده سومی بلکه برای کسب صندلی دومی مدعی شد و با کره جنوبی رقابت کرد.

در میان ورزشکاران ایران که عملکرد فوق العاده ای داشتند می توان به شاهین ایزدیار اشاره نمود که در شنا کاری کرد کارستان و توانست نام خود را جاودان کند. او با کسب شش مدال طلا و یک نقره نقش پررنگی در صندلی خوب کاروان ایران در جاکارتا بازی کرد و نه تنها قهرمان یک کشور بود بلکه در روزهای آخر بازی ها به قهرمانی برای همه آسیا تبدیل شد تا جایی که بلیت مسابقات شنا خیلی زود تمام می شد و همه ورزش دوستان راهی استادیوم می شدند تا شاهین آب ها را ببینند. ایزدیار هربار که درون آب می پرید یک مدال صید می کرد و توانایی اش را به رخ می کشید و حالا همه ما می توانیم به داشتن یک قهرمان جدید در ورزش کشور فخر بفروشیم همانطور که آسیایی ها به داشتن چنین شناگری در قاره خود به جهانیان فخر می فروشند.

ستاره ای در آب

شاهین ایزدیار از روز نخست مسابقات شنا مدال آوری خود را آغاز کرد و درخشید. در هر ماده ای که به آب می زد نفر اول می شد و با اینکه از روز سوم مسابقات با سرماخوردگی هم روبرو بود بازهم به درخشش خود ادامه داد. انقدر خوب توانایی اش را به رخ حریفان می کشید که باعث شد همه برای دیدن هنرنمایی او در آب به سالن بیایند.

سالن مسابقات استخر استادیوم گلورا بانگ کارنو مملو از جمعیت بود و میزبان به خوبی از قهرمان ایرانی مسابقات استفاده تبلیغاتی کرد تا مردم را به سالن بکشاند. قهرمان شنای ایران که حالا عکس هایش در فضای مجازی با نام مایکل فلپس آسیا دست به دست می گردد یک تنه کاری می کرد که تیم اجرایی بازی های پاراآسیایی نمی توانستند انجام بدهند.

پرافتخارترین ورزشکار بازی ها

شاهین ایزدیار با کسب ششمین طلای خود به عنوان پرافتخارترین ورزشکار بازی های پاراآسیایی 2018 نام گرفت. او در هفت ماده مسابقه داد و در هر ماده پرچم ایران را به اهتزاز درآورد و شش بار هم سرود ملی ایران را در سالن مسابقات طنین انداز کرد. او در حالی به این افتخار رسید که سه شناگر چینی سایه به سایه اش حرکت می کردند و می خواستند این عنوان را برای خود نمایند اما پیروز نبودند و هرکدام با پنج مدال طلا به کارشان در پاراآسیایی جاکارتا خاتمه دادند.

البته جا دارد در کنار ایزدیار که ستاره کاروان ایران بود به حامد امیری (2 طلا و یک برنر در دوومیدانی)، وحید علی نجیمی (2 طلا در دوومیدانی) ساره جوانمردی (2 طلا) عاطفه نقوی (2 طلا در شطرنج) و مهدی اولاد (2 طلا در دوومیدانی) نیز اشاره نمود که جزو ورزشکاران چند مدالی کاروان ایران در سومین دوره این بازی ها بودند.

همه در انتظار توکیو 2020

شاهین آب ها حالا رقابت های جهانی را پیش رو دارد و می خواهد قدرتش را در عرصه جهانی به نمایش بگذارد اما همه از امروز منتظر پارالمپیک 2020 هستند. حتی بعد از خاتمه مسابقات نیز مسوولان حاضر در سالن وقتی به شاهین ایزدیار تبریک می گفتند تاکید داشتند که در انتظار پیروزیت هایش در رقابت های جهانی و پارالمپیک هستند.

خود او نیز منتظر و البته امیدوار است. با اعتماد به نفسی بالا از ادامه کوششش برای بهتر کردن رکوردهای شخصی صحبت می نماید و حالا به عنوان پرافتخارترین ورزشکار در سومین دوره بازی های پاراآسیایی می خواهد این جهت را با قدرت ادامه بدهد.

یک پرسپولیسی حرفه ای و پرکوشش

ویژگی هایی زیادی در طول مسابقات از شاهین ایزدیار به دست آمد اما یکی از آنها را می تواند به عنوان اصلی ترین فاکتور او که نقشی اساسی در پیروزیتش داشت نام برد. او یک ورزشکار حرفه ای بود. همه شاهین را در سالن مسابقه می دیدند. با خنده ای روی لب و آمادگی کامل به آب می زد، شنا می کرد و با یک طلا از استخر بیرون می آمد اما کم تر کسی از وضعیتش خارج از سالن مسابقه خبر داشت. آنطور که مهدی ضیایی مربی اش می گوید ایزدیار یک ورزشکار کاملا حرفه ای است که برای هر لحظه خود برنامه دارد و طبق یک برنامه کاملا معین و حساب شده آماده می گردد.

او حتی مدال نقره ای که گرفت نیز کاملا طبق برنامه اش بود چرا که در 400 متر حریف قدری از قزاقستان داشت و اگر می خواست با او وارد رقابت گردد احتمال داشت هم طلای این ماده و هم طلای مسابقه بعدی را به دلیل فشار زیاد از دست بدهد اما موضوع دیگری هم که باعث می گردد او را متمایز کرد این بود که قبل از اعزام به بازی های آسیایی از صفحه های مجازی خود خارج شده بود تا با تمرکز کامل و بدون هیچ حاشیه ای راهی جاکارتا گردد و آنچه می خواهد بدست بیاورد.

حالا می تواند با خیالی راحت به ایران برگردد و برای تماشای بازی تیم محبوش پرسپولیس برابر السد به استادیوم آزادی برود. او انقدر طرفدار پرسپولیس است که قبلا از مسابقات برای خودش 6 مدال طلا را پیش بینی نموده بود و از اینکه توانست به هدفش برسد شاد بود.

حالا نوبت مسوولان است

انقدر از ضرورت حمایت از ورزشکاران و نخبه های ورزشی گفته و نوشته شده که تکرار مکررات است اما شاید لازم باشد دوباره به این موضوع اشاره گردد. قطعا همه ورزشکاران ایرانی حاضر در بازی های پاراآسیایی اندونزی قهرمانانی تکرار نشدنی هستند که تمام سختی ها را به جان خریده اند تا پرچم سه رنگ ایران به اهتزاز دربیاید. همه آنها وقتی مدالشان را می گرفتند با عشق به بالا رفتن پرچم نگاه کردند و با انگیزه و امید از ادامه کوشش هایشان برای پیروزیت هرچه بیشتر کشور گفتند.

هم این ستاره ها و هم نخبه های ورزشی دیگر کشور که شاید کشف نشده یا فاصله ای ناچیز از حضور در جاکارتا بازمانده اند نیازمند حمایت بیشتر و بیشتر هستند تا بتوانند شایستگی های خود را ثابت نمایند.

قطعا ایران استعدادهای بسیار زیادی دارد که با کمی حمایت بتوانند برای کشور افتخارآفرینی نمایند. مثل شاهین ایزدیار که با نیم جین مدال طلا کارش در این رویداد بزرگ و سنگین را تمام کرد و حالا با سری بالا گرفته و قلبی مملو از غرور به کشور بازخواهد گشت، قهرمانی که بعد از شش قهرمانی شاد بود که توانسته مردم ایران را در این روزهای سخت برای لحظاتی شاد کند.

منبع: برترین ها
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 226

به "قهرمان ایرانی، مایکل فلپس آسیا، شاهین ایزدیار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمان ایرانی، مایکل فلپس آسیا، شاهین ایزدیار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید