ما بازداشت اشتباه آمریکایی هایی که در سراسر دنیا هستند را تحمل نخواهیم کرد

به گزارش مجله افتخار، کنگره آمریکا درصدد تشدید اقدامات علیه کشور های عربستان سعودی، ترکیه و مصر در صورت بازداشت شهروندان و دیپلمات های آمریکایی است.

ما بازداشت اشتباه آمریکایی هایی که در سراسر دنیا هستند را تحمل نخواهیم کرد

به گزارش گروه سیاسی مجله افتخار، کنگره آمریکا به دنبال تشدید اقدامات علیه کشور های غرب آسیایی است که اقدام به بازداشت شهروندان و دیپلمات های آمریکا می نمایند.

به گزارش المانیتور، سنای آمریکا به دنبال آن است که مقامات سعودی، مصری و ترکیه ای را در صورتی که در بازداشت اشتباه شهروندان آمریکایی یا کارمندان هیئت دیپلماتیک آمریکا نقش داشته باشند، از ورود به آمریکا منع کند.

کریس ون هولن سناتور دموکرات می گوید: دولت ما باید پیغام شفافی را ارسال کند، ما بازداشت اشتباه آمریکایی ها یا ملیت های خارجی که در خدمت هیئت های دیپلماتیک آمریکا در سراسر دنیا هستند را تحمل نخواهیم کرد.

کنگره آمریکا امیدوار است که این تهدیدات، مقامات سه کشور غرب آسیا را مجبور کند تا پیش از بازداشت شهروندان آمریکایی و کارمندان سفارت دوباره فکر نمایند.

بر اساس گفته ون هولن، مصر در حال حاضر 20 شهروند آمریکایی را در بازداشت نگه داشته است. عربستان سعودی نیز دست کم 3 شهروند دو تابعیتی آمریکایی- سعودی را در بازداشت دارد و ترکیه نیز سال گذشته آندریو برونسون کشیش آمریکایی را پس از مداخله دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا آزاد کرد، اما آنکارا همچنان دو کارمند هیئت های دیپلماتیک آمریکا در ترکیه را در بازداشت دارد.

البته ترامپ رفتار متفاوتی را در دیدارهایش با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان دارد و از هرگونه تبادل نظر درباره موضوعات حقوق بشری با آن ها خودداری می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 421

به "ما بازداشت اشتباه آمریکایی هایی که در سراسر دنیا هستند را تحمل نخواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ما بازداشت اشتباه آمریکایی هایی که در سراسر دنیا هستند را تحمل نخواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید