معترضان کرد خطاب به نظامیان آمریکایی: آیندگان شما خائنین را لعنت می نمایند

به گزارش مجله افتخار، گروهی از فعالان کرد با حضور در برابر یک کاروان نظامی آمریکایی، به عقب نشینی واشنگتن از مناطق شمالی سوریه اعتراض نموده و این اقدام را خیانت و شایسته لعن و نفرین خواندند.

معترضان کرد خطاب به نظامیان آمریکایی: آیندگان شما خائنین را لعنت می نمایند

به گزارش گروه بین الملل مجله افتخار، شب گذشته شماری از فعالان کرد شمال سوریه با حضور در برابر یک کاروان نظامی آمریکایی که در حال ترک شمال سوریه بود، به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای عقب نشینی از مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد اعتراض کردند.

خبرگزاری شمال (ان پی ای) وابسته به شبه نظامیان کرد با انتشار ویدئویی از این حرکت اعتراضی، نوشته است که حاضران در این تجمع، دست نوشته هایی به دست داشتند که روی آن نوشته بود: شما به کرد ها خیانت کردید، آیندگان شما را لعن و نفرین می نمایند.

روی دست نوشته یکی دیگر از معترضان هم نوشته بود: به فرزندانتان بگویید که کرد ها را تنها گذاشتید تا کشته شوند.

با وجود این اعتراضات، کاروان نظامی آمریکا بی توجه به معترضان، از کنار آن ها گذر نموده و به جهت خود در جهت خروج از سوریه ادامه می دهد.

بر اساس این گزارش، این اعتراض در جهت خروجی شهر قامشلی به سمت گذرگاه سیمالکا که در مرز میان سوریه و عراق واقع شده، انجام گرفته است.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا دیروز (یکشنبه) تأیید کرد که تقریبا تمام 2000 نیروی آمریکایی مستقر در شمال سوریه این منطقه را ترک نموده و در غرب عراق مستقر می شوند.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

خروج نظامیان آمریکایی از مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه حدود دو هفته بعد از آن صورت می گیرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بعد از گفت وگوی تلفنی با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، خاطرنشان کرد که تصمیم گرفته از سوریه عقب نشینی کند. در پی اعلام این تصمیم، ارتش ترکیه عملیاتی را علیه شبه نظامیان کرد در شمال سوریه شروع کرد.

شبه نظامیان کرد که در سال های اخیر با اتکا به آمریکا بخش بزرگی از شمال سوریه را تحت کنترل خود داشتند و در عمل به عنوان نیروی زمینی ارتش آمریکا فعالیت می کردند، این تصمیم ترامپ را خنجر از پشت توصیف نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 498

به "معترضان کرد خطاب به نظامیان آمریکایی: آیندگان شما خائنین را لعنت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان کرد خطاب به نظامیان آمریکایی: آیندگان شما خائنین را لعنت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید