نشست حمل و نقلی ایران و قزاقستان برگزار گشت

به گزارش مجله افتخار، سفیر ایران در نورسلطان بر اهمیت تداوم موفقیت آمیز تردد کشتی های رو-رو بین ایران و قزاقستان تاکید کرد و آغاز این فعالیت را مرهون هماهنگی میان وزارت امور خارجه و وزارت راه و شهرسازی ایران و همچنین قزاقستان دانست.

نشست حمل و نقلی ایران و قزاقستان برگزار گشت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نشست مقامات حمل و نقل دریایی، بنادر و جاده ای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. این نشست در پی نشست قبلی در تاریخ 27 مردادماه 1399 برگزار شد که در آن دو کشور در مورد آغاز فعالیت کشتی های رو-رو موافقت کردند. این نشست بلافاصله پس از آغاز فعالیت و حرکت کشتی رو-رو بین بندر امیرآباد و بندر کوریک برگزار شد. اولین کشتی رو-رو کامیونی از مبدا بندر امیرآباد چند روز پیش وارد بندر کوریک قزاقستان شد.

در این نشست دو طرف بر لزوم تداوم سفرهای دریایی کشتی های رو-رو بین بنادر ایران و قزاقستان تاکید و بر عزم خود برای افزایش اعطای تسهیلات متقابل برای ارائه تخفیف های بندری، افزایش حجم بار، تسهیل صدور ویزا برای رانندگان و کاهش زمان تخلیه و بارگیری کشتی تفاهم کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

مجید صابر سفیر ایران در قزاقستان که در این نشست حضور داشت، بر اهمیت تداوم موفقیت آمیز تردد کشتی های رو-رو بین ایران و قزاقستان تاکید کرد و آغاز این فعالیت را مرهون هماهنگی میان وزارت امور خارجه، سازمان بنادر و دریانوردی، وزارت راه و شهرسازی، بندر امیرآباد، سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای، بخش خصوصی و دیگر نهادهای ذیربط ایران و همچنین قزاقستان دانست.

وی از همه کسانی که در این زمینه فعالیت کردند، قدردانی کرد و عزم سفارت و وزارت امور خارجه برای حمایت به منظور تداوم موفقیت آمیز این اقدام را گفت.

به گزارش ایرنا، روسای هیات های مذاکره کننده توافق کردند به منظور پیگیری و اجرای موضوعات مطروحه، ماهانه نشست های مشترک برگزار کنند.

در نشست مقامات حمل و نقل دریایی، بنادر و جاده ای دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان، خسرو سرایی مدیرکل ترانزیت، لجستیک و موافقتنامه های سازمان بنادر و دریانوردی، مدیران کل بنادر انزلی، امیرآباد و نوشهر، کنندگان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، کننده انجمن شرکت های حمل و نقل و همچنین کنندگان وزارت امور خارجه از سوی جمهوری اسلامی ایران و خیرالدین نورکنوف معاون کمیته حمل و نقل وزارت صنعت و توسعه زیربنایی و دیگر مدیران بخش های حمل ونقل حضور داشتند که از سوی جمهوری قزاقستان به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1287

به "نشست حمل و نقلی ایران و قزاقستان برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست حمل و نقلی ایران و قزاقستان برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید