ورود شهروندان کشورهای مبتلا به کرونا به چین ممنوع می گردد

به گزارش مجله افتخار، وزارت خارجه چین روز یکشنبه 11 اسفند گفت که مسافرانی که از کشورهای آلوده به کرونا وارد این کشور می شوند، به شدت کنترل می شوند و در صورت لزوم از ورود آنها جلوگیری خواهد شد.

ورود شهروندان کشورهای مبتلا به کرونا به چین ممنوع می گردد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش مجله افتخار به نقل از ایرنا وزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست گزارش نموده است که این تدابیر شامل سنجش سلامتی فرد و اندازه گیری تب وی و پیشینه سفرهای وی و اینکه از چه کشوری به چین سفر نموده است، می گردد.

کسانی که از مناطق و کشورهای آلوده به ویروس کرونا وارد چین می شوند، با سختگیری های بیشتری روبرو خواهند شد و اینکه مشخصا نباید ارتباطی با افراد آلوده به این ویروس داشته باشند.

افزون بر این وزارت خارجه چین اعلام نموده است که همین نظارت و تدابیر شامل حال مسافرانی که کشور را ترک می نمایند، می گردد.

در تحولی دیگر پکن می خواهد تمامی شهروندان چینی را از کشورهایی که بشدت درگیر ویروس کرونا شده اند، خارج کند.

دولت مرکزی چین نیز تاکید نموده است نظارت ها افزایش مییابد تا هم از شیوع ویروس در داخل و هم در جامعه بین المللی جلوگیری گردد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در 20 روز گذشته بخصوص در مناطقی غیر از کانون شیوع بیماری رو به کاهش گذاشته است و این کشور نمی خواهد به خاطر سفرهای بین کشورها یک بار دیگر شاهد شیوع گسترده ویروس باشد.

این نشریه در گزارش خود خاطر نشان نموده است تمامی مسافران ورودی و خروجی چین از این پس هدف نظارت ها و تدابیر شدیدتری خواهند بود.

گزارش از قول وزارت خارجه چین حاکی است که این کشور بر حسب ضرورت حتی ممکن است شهروندان کشورهای دیگری را که درگیر جدی با ویروس کرونا هستند، به کشور راه ندهد و بازگرداند.

اداره کل گمرک چین امروز بیان کرد که افسران مبادی ورودی و خروجی، برگه های سلامتی مسافرانی را که می خواهند وارد کشور شوند به دقت مورد آنالیز قرار می دهند و باید اطمینان حاصل نمایند که علایم بیماری ندارند و در 14 روز گذشته در کشوری که کانون شیوع بیماری بوده است، اقامت نداشتهاند.

روزنامه از قول لین وی یکی از مسئولان بخش بهداشت و قرنطینه اداره کل گمرک چین آورده است: ما سختگیری های بسیار علمی و شدیدی خواهیم کرد تا بر اساس مقررات به هر شکل از ورود مسافران آلوده به ویروس کرونا و شیوع دوباره ویروس در کشور جلوگیری کنیم.

او اضافه نمود: اجازه نخواهیم داد تا مبادی ورودی روزنه ای برای شیوع ویروس کرونا در کشور چین باشد.

برای نخستین بار روز یکشنبه اعلام شد که در سراسر چین بجز استان هوبی کانون نخستین شیوع ویروس کرونا، 3 نفر به این ویروس مبتلا شده اند.

در چین نزدیک به 80 هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا هستند و 2 هزار و 870 نفر هم براثر آن جان باخته اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 792

به "ورود شهروندان کشورهای مبتلا به کرونا به چین ممنوع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود شهروندان کشورهای مبتلا به کرونا به چین ممنوع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید