کره جنوبی: آمریکا و کره شمالی بر سر کلیات اعلام سرانجام جنگ توافق نموده اند

به گزارش مجله افتخار، رئیس جمهوری کره جنوبی از توافق میان آمریکا و کره شمالی بر سر کلیات اعلام رسمی سرانجام جنگ در شبه جزیره کره اطلاع داد.

کره جنوبی: آمریکا و کره شمالی بر سر کلیات اعلام سرانجام جنگ توافق نموده اند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از د ویک، مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی امروز (دوشنبه) در جریان سفر به استرالیا گفت که کره شمالی، کره جنوبی، آمریکا و چین بر کلیات انتها رسمی جنگ کره توافق نموده اند اما ما به علت درخواستهای کره شمالی قادر به حضور در تبادل نظر یا مذاکره برای اعلام این موضوع نیستیم.

رئیس جمهور کره جنوبی ادامه داد: ما امیدواریم که این مذاکرات شروع گردد.

مون تاکید نمود که پیونگ یانگ خواهان انتها یافتن سیاست خصمانه آمریکا علیه کره شمالی است. انتها این سیاست به معنای انتها حضور نیروهای آمریکایی در کره جنوبی، توقف رزمایش های آموزشی میان آمریکا و کره جنوبی و انتها یافتن تحریم های آمریکا علیه پیونگ یانگ است. وزارت خارجه آمریکا به آکسیس گفته که مقامات این کشور آماده مذاکره بدون هیچ پیش شرطی هستند و آمریکا امیدوار است که پیونگ یانگ واکنش مثبتی به این رویکرد داشته باشد.

مون در ادامه گفت اعلام انتها جنگ به خودی خود هدف نهایی مذاکرات به شمار نمیرود و در عوض گامی مهم در راستا خلع سلاح و صلح در شبه جزیره کره است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1896

به "کره جنوبی: آمریکا و کره شمالی بر سر کلیات اعلام سرانجام جنگ توافق نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی: آمریکا و کره شمالی بر سر کلیات اعلام سرانجام جنگ توافق نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید