گرمخانه ها را با استفاده از ظرفیت های فرهنگی، مذهبی محلات می توان توسعه داد

به گزارش مجله افتخار، خبرگزاری خبرنگاران- مدیران شهری با همگرایی، نشست با فعالین اجتماعی، گروه های مردم نهاد، جلب مشارکت های مردمی و استفاده از مکان های فرهنگی، مذهبی در محلات می توانند خلا کمبود گرمخانه را جبران کنند.

گرمخانه ها را با استفاده از ظرفیت های فرهنگی، مذهبی محلات می توان توسعه داد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در جلسه زمستان گرم که با حضوراحمد رضایی مدیر اداره ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، سید عباس سجادی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه، حسین فتحی مدیر مرکز خدمات اجتماعی شهرداری این منطقه و دیگر مسئولین برگزار گشت با بیان مطلب فوق گفت: شهرداران نواحی دهگانه منطقه باید در جغرافیای محل خدمت خود اقدام به شناسایی افراد بی خانمان کنند چرا که برخی از این افراد را بانوان تشکیل می دهند برخی بچه ها و نوجوانان هستند که بدلیل فشارهای اخلاقی، اقتصادی و اقتصادی سرگردان خیابان هستند و بخشی شامل معتادین می شوند، بنا به هر دلیلی که در خیابان پناه آورده اند این وظیفه مسئولین هست که سرپناهی برای آنها ایجاد کند.

موسوی شرح داد: جمع کردن این افراد در یک مکان شاید آسیب ها را تشدید کند در مرحله اول شاید چاره ای نباشد ولی وقتی جلوتر برویم و ماموریت مان را کاملتر انجام بدهیم شاید بتوانیم بر این موضوع هم با تدبیر ستاد مرکزی و مشورت چاره اندیشی کنیم و از ظرفیت های موجود از جمله مساجد که فضاهای سرپوشیده دارند، مدارس که به خاطر کرونا تعطیل هستند استفاده کنیم.

مدیر اداره ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران نیز گفت: ما روزانه حدود 35 گشت در سطح منطقه ها، 24 مرکز نگهداری از افراد بی خانمان،2 مرکز برای بانوان و 2 سامان سرا داریم که شبانه روزی هستند و طرحی که تدوین کردیم استفاده از ظرفیت منطقه ها در ساماندهی این افراد بود و در منطقه ها پرتردد اتوبوس مستقر کردیم با نام گرمخانه سیار که در میدان تجریش نیز مستقر شد که طبق ارزیابی هایی که داشتیم منطقه یک خیلی خوب از این ظرفیت در سال گذشته استفاده کرد.

رضایی افزود: منطقه یک مددسرای ازگل را دارد و ما ظرفیت های سایر منطقه ها را هم ارتقا دادیم و تجهیز کردیم تا درصورت ضرورت اگرظرفیت مددسرا تکمیل شد مرکز این آمادگی را دارد که نیروهای مازاد را به سایر مددسراها منتقل کند.

معاون اجتماعی شهردار منطقه یک هم خاطر نشان کرد: از اول آبان تا 31 فروردین همزمان با آغاز فصل های سرد سال نیروهای ستاد ساماندهی منطقه و شهرداران شب نواحی به طور ویژه مکان هایی که افراد بی خانمان قرار دارند از جمله محدوده های نواحی دو،سه و هفت که اطراف میدان تجریش، پایانه ایستگاه مترو، اطراف امامزاده صالح(ع)، بازار، حاشیه رودخانه مقصودبیک و... است را رصد و این افراد را به گرمخانه ها منتقل می کنند.

سجادی استقرار گرمخانه سیار را اقدام دیگری دانست و گفت: گرمخانه سیاراقدامی از طرف شهرداری تهران در برخی منطقه ها از جمله منطقه یک است که یک دستگاه اتوبوس از 15 آذر ماه در میدان تجریش مستقر می شود تا افرادی که به هردلیلی تمایل ندارند به گرمخانه بروند بتوانند شبانه در این اتوبوس ها استراحت و از غذای گرم استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 آذر 1400 بروزرسانی: 14 آذر 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1833

به "گرمخانه ها را با استفاده از ظرفیت های فرهنگی، مذهبی محلات می توان توسعه داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرمخانه ها را با استفاده از ظرفیت های فرهنگی، مذهبی محلات می توان توسعه داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید