اشتغال بانوان اولویت سیاست های حمایتی بازار کار در دولت تدبیر و امید است

به گزارش مجله افتخار، مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کردستان در دوازدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که به ریاست استاندار کردستان و با حضور ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در محل سالن جلسات استانداری برگزار گشت با اشاره به اینکه یکی از جامعه های هدف که در این دولت مورد حمایت ویژه بوده جامعه بانوان است، اظهار کرد: با تأکید استاندار کردستان بیشتر سیاست های حمایتی فعال بازار کار به بانوان اختصاص داده شده و آمارها هم نشان از عزم جدی بر این مسئله است.

اشتغال بانوان اولویت سیاست های حمایتی بازار کار در دولت تدبیر و امید است

بهگزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، برهان صلواتی بااشاره به سیاست های فعال بازار کار در خصوص بانوان، گفت: در بحث کارورزی فارغالتحصیلان دانشگاهی از 1595 نفر کارورز که قرارداد منعقد کرده اند1093 نفر ازبانوان بودند.

صلواتیاظهارکرد: در طرح یارانه دستمزد از 5990 قرارداد منعقده 301 نفر از بانوان و دربحث معافیت بیمه کارفرمایی نیز از 427 نفر، 308 نفر از بانوان بوده اند؛ همچنین دربحث تسهیلات مشاغل خانگی نیز از سال 90 الی 98 از 88 میلیارد تومان تسهیلات مشاغلخانگی 73 میلیارد تومان به بانوان اختصاص یافته است یعنی از 18854 پرونده 15649پرونده مربوط به بانوان بوده است.

مدیرکلتعاون،کار و رفاه اجتماعی کردستان با بیان اینکه در سال جاری 221 پرونده به مبلغ 3 میلیارد و 600 میلیونتومان تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شده است، گفت: از این تعداد 184 پرونده به مبلغ 3میلیارد تومان به بانوان پرداخت شده است.

صلواتیهمچنین در خصوص طرح پیاده سازی الگوی توسعه مشاغل خانگی با بیان این که این طرح با هماهنگی جهاددانشگاهی و به صورت پایلوت در استان کردستان اجرا شده اظهارکرد: تعداد افرادمشمول این طرح که ثبت نام شده اند 2604 نفر بوده که از این تعداد 2176 نفر ازبانوان کردستانی در قالب 74 شرکت پشتیبان ساماندهی، و ضمن آموزش های لازم به بازارکار وصل شده اند.

مدیرکلتعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با اشاره به تاکیدات استاندار کردستان در خصوص اطلس زنان کارآفرین وشاخص استان، گفت: پیشنهاد تالیف اطلس زنان کارآفرین و شاخص به وزارت کار داده شدهو در حال تدوین این اطلس هستیم همچنین زنان سرپرست خانوار و کارآفرینان پیروز را درقالب این اطلس معرفی خواهیم کرد و این می تواندالگویی برای سایر استان های کشور نیز باشد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1444

به "اشتغال بانوان اولویت سیاست های حمایتی بازار کار در دولت تدبیر و امید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتغال بانوان اولویت سیاست های حمایتی بازار کار در دولت تدبیر و امید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید