ترامپ دستور حمله به مواضع حزب الله عراق را صادر کرد

به گزارش مجله افتخار، فارس نوشت: یک مسؤول آمریکایی مسؤولیت حمله به مواضع الحشد الشعبی را متوجه ترامپ کرد و شبکه العربیه نیز مدعی شد دولت آمریکا با این حمله خواست بگوید هرگز از عراق بیرون نخواهد رفت.

ترامپ دستور حمله به مواضع حزب الله عراق را صادر کرد

شبکه العربیه در گزارشی مدعی شد که آمریکایی ها با حمله به مواضع الحشد الشعبی درصدد ارسال یک پیام بودند و آن هم اینکه هیچ قصدی برای خروج از عراق ندارند.

العربیه مدعی شد که آمریکایی ها چنین عقیده دارند که نباید پس از آن همه خسارت ها و هزینه ها، عراق را ترک کرد و آن را به دشمن درجه یک خود یعنی ایران تحویل دهند.

یک مسئول آمریکایی در گفت و گو با العربیه بدون ذکر نام خود مدعی شد: در پاسخ به حملات ادامه دار گروههای همسو با ایران، رئیس جمهور آمریکا دستور حمله به پنج انبار سلاح وابسته به گردان های حزب الله را صادر کرد تا قدرت این مجموعه برای انجام حملات در آینده به شکل قابل توجهی کاهش یابد.

العربیه سپس نوشت که از سخنان این مقام آمریکایی کاملا این نتیجه حاصل می شود که ترامپ مسئولیت مستقیم حملات را بر عهده گرفته، نه وزیر دفاع یا هیچ یک از فرماندهان میدانی.

این مقام آمریکایی در ادامه مدعی شد که ترامپ کاملا در برابر حملات ایران علیه آمریکایی ها در عراق یا هر نقطه دیگری جدی است.

العربیه سپس نوشت که آمریکایی ها چنین عقیده دارند که ایرانی ها خواستار خروجشان از عراق هستند اما آن ها می گویند: ما هرگز عراق را ترک نمی کنیم. به عقیده دولت آمریکا نباید پس از صرف میلیاردها دلار و برجا گذاشتن تلفات بسیار عراق را ترک کرد و عقلانی نیست که صحنه عراق به ایران واگذار شود.

جنگنده های آمریکایی بامداد دیروز (جمعه) پایگاه حزب الله عراق در شهر جرف الصخر در استان بابل و پایگاه های وابسته به الحشد الشعبی به استان های صلاح الدین، بصره و فرودگاه غیرنظامی در حال ساخت کربلا را بمباران کردند.

310 23310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 829

به "ترامپ دستور حمله به مواضع حزب الله عراق را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ دستور حمله به مواضع حزب الله عراق را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید