توصیه خطیب زاده به ترامپ: از تنش آفرینی و ماجراجویی های خطرناک در روزهای پایانی حیاتت در کاخ سفید بپرهیز

به گزارش مجله افتخار، خبرگزاری خبرنگاران-سخنگوی وزارت خارجه به ترامپ توصیه کرد که از تنش آفرینی و ماجراجویی های خطرناک در این روزهای پایانی حیات خود در کاخ سفید اجتناب کند و گفت: ایران دولت آمریکا را مسئول عواقب و تبعات هر اقدام نابخردانه در شرایط کنونی می داند.

توصیه خطیب زاده به ترامپ: از تنش آفرینی و ماجراجویی های خطرناک در روزهای پایانی حیاتت در کاخ سفید بپرهیز

به گزارش خبرنگاران، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (پنجشنبه) در واکنش به گزافه گویی ها و ادعاهای ترامپ و همچنین بخش امور عمومی فرماندهی سنتکام علیه ایران گفت: اینگونه اظهارات و اتهام زنی های تکراری، بی اساس و ساختگی در قالب فرافکنی های مرسوم کاخ سفید قابل ارزیابی بوده و با هدف تحت الشعاع قرار دادن شرایط بسیار سختی است که ترامپ در آن واقع شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن رد اتهامات ترامپ و سنتکام، بیان کرد: همانگونه که بارها اعلام شده حمله به اماکن دیپلماتیک و مسکونی مردود است و در این موضوع خاص انگشت اتهام به سوی خود آمریکا و شرکا و متحدان آن در منطقه است که به دنبال افزایش تنش و فتنه انگیزی های جدید هستند.

خطیب زاده توضیح داد: همانگونه که پیش از این نیز گفته ایم پاسخ ایران به تروریسم آمریکا، آشکار، شجاعانه و در سطح متناسب خودش بوده و لذا رژیم آمریکا بهتر است برای توجیه فتنه انگیزی های خود از سناریوهای باورپذیرتری یاری بگیرد.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی در خاتمه با هشدار جدی به رئیس رژیم آمریکا، توصیه کرد از تنش آفرینی و ماجراجویی های خطرناک در این روزهای خاتمهی حیات خود در کاخ سفید اجتناب کند و اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران دولت آمریکا را مسئول عواقب و تبعات هر اقدام نابخردانه در شرایط کنونی می داند.

ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده بامداد امروز (پنجشنبه) در صفحه توئیتر خود، بدون ارائه هیچ مدرکی و صرف به اشتراک گذاشتن تصویری از چند گلوله خمپاره نامشخص، ایران را به انجام حمله راکتی روز یکشنبه به سفارتخانه آمریکا در بغداد متهم کرد و در این توئیت نوشت: سفارتخانه ما در بغداد روز یکشنبه مورد اصابت چندین راکت نهاده شد. سه راکت عمل نکردند. حدس بزنید از کجا آمده بودند: ایران. اکنون ما زمزمه هایی از حملات بیشتر علیه آمریکایی ها در عراق می شنویم.

رئیس جمهور آمریکا سپس تهدید کرد: توصیه ایمنی محبت آمیز به ایران: اگر یک آمریکایی کشته گردد، من ایران را مسئول آن می دانم. بازنگری کنید.

البته این گزافه گویی با واکنش صبح امروز محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه روبرو شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1363

به "توصیه خطیب زاده به ترامپ: از تنش آفرینی و ماجراجویی های خطرناک در روزهای پایانی حیاتت در کاخ سفید بپرهیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه خطیب زاده به ترامپ: از تنش آفرینی و ماجراجویی های خطرناک در روزهای پایانی حیاتت در کاخ سفید بپرهیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید