خلیل زاده: در پرونده شفر سود کردیم!، فتح الله زاده کرونا ندارد و حالش خوب است

به گزارش مجله افتخار، عضو هیئت مدیره استقلال گفت: طی این روز ها دو نفر از بستگانم را به دلیل ابتلای به کرونا از دست داده ام؛ شرایط این بیماری در استان گیلان بحرانی است. /

خلیل زاده: در پرونده شفر سود کردیم!، فتح الله زاده کرونا ندارد و حالش خوب است

به گزارش گروه ورزشی خبرگزای دانشجو، اسماعیل خلیل زاده در گفت و گوی تلفنی با برنامه وقت اضافه رادیو ایران در خصوص شرایط علی فتح الله زاده گفت: دو، سه روز پیش که در دفتر من جلسه هیات مدیره بود ایشان سرما خورده بود که بعد از این جلسه حالشان بد شده بود و قرار بود خدمت آقای وزیر برسیم که ایشان نیامدند و بنده پیگیر حالشان شدم و متوجه شدم که مریض هستند و در خانه بستری البته خدا را شکر شرایط شان بهتر است.

وی در خصوص این که بیماری فتح الله زاده کرونا است گفت: خیر بیماری ایشان کرونا نیست و بنده با خواهر زاده شان که صحبت کردم گفتند عفونت ریه داشتند و آنفولانزا است.

خلیل زاده در ادامه افزود: به دلیل بیماری کرونا دو تن از اقوامم در گیلان فوت کردند.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در خصوص عدم ثبات در باشگاه های سرخابی و تغییرات کادر فنی و مدیریتی آن ها گفت: کشور ما طی دو، سه سال اخیر دچار بحران مالی شده و ما همه آن را قبول داریم. بنده به عنوان عضو کوچکی از این جامعه می گویم که شاید دلیلش این است که باشگاه ها نمی توانند تامین منابع مالی کنند و دوم به دلیل بالا رفتن دلار و تحریم ها کار پرداخت پول به مربیان خارجی سخت شده. دلیل سوم بد بستن قرارداد هایی بوده که از لحاظ حقوق فوتبالی ایراد و مشکل داشته است.

وی در ارتباط با این که چقدر برای استقلال هزینه کرده است گفت: من زیاد اهل شعار دادن نیستم. یک بار آدم برای کسب شهرت، یک بار برای حل مشکل و یک بار هم برای خریدن آبروی کشورش پول خرج می کند. من اعتقاد دارم شخص خلیل زاده را حذف کنید همیشه مخالف این بودم که مطرح شود پول برای استقلال دادم، اما از زمانی که آمدم و کار را شروع کردم به غیر از 8، 9 میلیاردی که آقای موسوی آوردند، حدود 107، 108 میلیارد پول آوردیم که بخشی از این منابع از طریق بنده حاصل شده است.

خلیل زاده در ارتباط با بدهی استقلال گفت: از زمانی که آقای فتحی باشگاه استقلال را تحویل گرفتند ببینید ما حدود 38، 40 میلیارد بدهی های قبلی را پرداخت کردیم همین الان ببینید قرارداد های قبل از آقای فتحی بوده که همه آن ها را مجبور به پرداخت بودیم. قرارداد هایی که می توانستند خیلی بیشتر دقت کنند که ما مجبور به پرداخت آن نشویم. قراردادی که با 250 هزار دلار بسته شده و مثلا باید یک میلیارد می دادند را الان ما باید 3 میلیارد پرداخت کنیم. 3 میلیارد تومان در برابر 1 میلیارد خیلی فرق می کند. با قراردادی که با شفر بستند و همه این ها برای ما داستان داشته و با بالا رفتن دلار به بدهکاری استقلال تبدیل شده است. به جای این که روی ساختار ها کار شود، بر اساس زمان کار کردند الان ما آمدیم اپلیکیشن را ساختیم و برنامه هایی را طراحی کردیم که از اردیبهشت و خرداد برای باشگاه در آمدزایی صورت می گیرد. در این باشگاه آدم های غیر تجاری نمی توانند دوام بیاورند، اما خودشان در آمد زایی را بلد نیستند. بر اساس بخش خصوصی سازی واگذاری ها و ... طوری است که سازمان بازرسی و دیوان محاسبات جلوی آن را بگیرد. طبق قانون هم وزارت ورزش نمی تواند یک ریال به ما بدهد. شما از وزارت ورزش سوال بپرسید که به ما پول داده یا می تواند بدهد؟ نمی تواند بدهد. بعد ما باید برویم از منبع درآمدمان پول بگیریم. منبع در آمد ما کجا است؟ ایرانسل. مردم بیایند با آن مشارکت کنند که ما یکی دو بار هم با آن ها درگیر شده بودیم که مشکل مان حل شد و به ما پول دادند. اگر کسی قرار باشد در این باشگاه دوام بیاورد باید عملا متوجه این بدهی ها شود. جای خلیل زاده یا هر کسی دیگر بیاید باید بداند در این باشگاه ها باید تسویه حساب شود تا پنجره جابجایی بسته نشود؛ لذا دلایلی که قبلا عرض کردم به دلیل بد قرارداد بستن، بالا و پایین بودن ارز کشور و تحریمی که وجود داشته و نبود منابع مالی مسائل عدیده ای برای باشگاه به وجود آمده است.

وی در ارتباط با این که این مسائل دیگر در باشگاه استقلال تکرار نمی شود گفت: مدتی است که این اشتباهات در باشگاه استقلال دیگر تکرار نمی شود. اگر عمری باقی باشد و برگردم تهران می خواهم گزارش مالی منتشر کنم که در فلان زمان این قدر منبع در آمد و مخارج ما بوده است. ما الان سامانه ای ساختیم که این سامانه جز سرمایه باشگاه است، اما هنوز مطرح نشده است. زیر ساختار ها را ایجاد کردیم و اگر باشگاه استقلال بخواهد درست پیش برود اول باید پول بازیکنان را بدهد و دوم این که بدهی شاکیان خارجی را بدهد که امروز یکی از آن ها که مربوط به دادگاه cas بود را من در کنار آقای افضلی حل کردم. بعد از این باید دنبال ایجاد در آمد باشیم. ما 23، 24، 25 باید بین 15 الی 20 در صد از قرارداد بازیکنان را پرداخت کنیم که آقای فتح الله زاده هم مریض هستند و آقای مجیدی هم که تمرینات را تعطیل کرده اند، اما به هر حال بازیکنان هم پول شان را می خواهند از طرفی پرداخت پول بازیکنان خارجی مهم تر است و دوستان داخلی ما بیشتر متوجه شرایط کشور هستند، اما به هر حال بازیکن پولش را می خواهد و این ها توجیه پذیر نیست.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در ادامه گفت: من لیاقت ریاست باشگاه استقلال را ندارم و آدم های بهتر از من هستند. زمانی مدیریت فقط آکادمیک داشتن، بدون داشتن پشتیبانی مالی و اعتبار بازاری در باشگاه های استقلال و پرسپولیس سخت است. من پریروز هم خدمت آقای وزیر گفتم شما میتوانی به جای خلیل زاده کسی را بیاوری که آن قدر در اقتصاد قوی باشد که هر لحظه که اراده کند بتواند صد میلیارد برای استقلال بیاورد. کار الان سخت است، اما برای کسی که آکادمیک کار کرده سخت تر است.

خلیل زاده در ارتباط با دفاع باشگاه استقلال از پرونده شفر گفت: ما در فیفا دفاع کردیم و قبلا هم یک شکایت کرده بودیم و به هر حال بعضی از دوستان که الان در باشگاه استقلال نیستند آن زمان در سوئیس کمک مان کردند که به امید خدا ما از این پرونده سود هم کنیم.

وی در خصوص احتمال بازگشت موسوی به هیات مدیره استقلال گفت: من مدام متوجه می شوم که می گویند ما با هم جنگ داریم. جنگ نداریم و اختلاف سلیقه داریم ایشان عضو هیات مدیره باشگاه بودند و حرفی مبنی بر این که ایشان در هیات مدیره استقلال نیستند به ما ابلاغ نشده است یا احکامی را باید به من اعلام کنند که ایشان نیستند، اما به من چیزی ابلاغ نشده است البته در جلسه قبلی عیلت مدیره ایشان حضور نداشتند حالا این که بخواهند برگردند بنده اطلاعی ندارم. این تصمیم وزیر باید باشد که با استعفای ایشان موافقت شده یا نه، اما به هر حال در رابطه با این که ایشان عضو هیات مدیره استقلال نیستند به من چیزی ابلاغ نشده است.

خلیل زاده در زمان خصوص شروع تمرینات استقلال گفت: من مخالف شروع تمرینات هستم و قبلا هم پیش از بازی با گل گهر هم گفتم که نباید بازی برگزار شود. وقتی در کویت رفتم و آن جا دو تا از بازیکنان ما سرما خورده بودند ترسیدم که چه اتفاقی می خواهد بیافتد. اگر خدای نکرده برای یکی از بازیکنان ما اتفاقی بیافتد، همه ناراحت می شویم چرا که سرمایه ای از این باشگاه حذف می شود. به هر حال من اعتقاد دارم تمرینات نباید در شرایط فعلی برگزار شود و باید در هیات مدیره استقلال در این رابطه صحبت کنیم.

وی در انتها گفت: برای تمام مردم ایران و سلامتی همه دعا می کنم و امیدوارم شرایط گیلان که روز های سختی را می گذراند بهتر شود. دعا می کنم این بیماری و بلا از ایران و از کره زمین برود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 827

به "خلیل زاده: در پرونده شفر سود کردیم!، فتح الله زاده کرونا ندارد و حالش خوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلیل زاده: در پرونده شفر سود کردیم!، فتح الله زاده کرونا ندارد و حالش خوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید