ذوالنوری: عامل اصلی حادثه در سایت نطنز مشخص شد

به گزارش مجله افتخار، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ابعاد مختلف حادثه انفجار نطنز در حالی بررسی است و عامل آن نیز تقریبا معین شده است.

ذوالنوری: عامل اصلی حادثه در سایت نطنز مشخص شد

به گزارش ایرنا، مجتبی ذوالنوری در حاشیه افتتاح دفتر مجمع نمایندگان قم در بخش سلفچگان این استان در گفتگو با خبرنگاران، گفت: در خصوص حادثه ای که در سایت هسته ای نطنز رخ داد سناریو های مختلفی وجود دارد که این موارد را در کمیسیون امنیت ملی بررسی کرده ایم و دیروز نیز با نهاد های امنیتی و اطلاعاتی جلسه ای در همین زمینه برگزار گشت.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی شرح داد: ابعاد مختلف در حال بررسی و عامل اصلی این حادثه تقریبا روشن شده است، ولی از موضع کمیسیون امنیت ملی سناریو های مختلف در حال بررسی است که خدای نکرده در شناسایی علت اصلی اشتباه یا انحرافی صورت نگیرد.

مجتمع هسته ای شهید احمدی روشن نطنز بامداد 12 تیرماه جاری دچار حادثه شد.

ذوالنوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع قرارداد همکاری 25 ساله میان ایران و چین بیان داشت: آقای ظریف وزیر امور خارجه نیز در همین زمینه روز یکشنبه در جلسه کمیسیون حاضر خواهد شد و قطعنامه شورای حکام، تلاش های آمریکا برای بردن پرونده ایران به شورای امنیت ملی و همچنین قرارداد 25 ساله با چین موضوع هایی است که در این جلسه مطرح خواهد شد.

وی ادامه داد: این قرارداد به صورت ریز موردبررسی قرار خواهد گرفت و البته مجلس در این زمینه در جریان نبوده و قراردادی نیز امضا نشده است.

نماینده قم در مجلس افزود: این موضوع در کمیسیون مطرح خواهد شد و در صورت نیاز به صحن علنی مجلس نیز ارجاع داده خواهد شد.

برنامه 25 ساله همکاری با چین ابتکاری از سوی جمهوری اسلامی ایران است که در راستای سرمایه گذاری بلندمدت و راهبردی در حوزه های مختلف به ویژه اقتصادی تدوین شده و در حال تکمیل است.

منبع: فرارو
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1067

به "ذوالنوری: عامل اصلی حادثه در سایت نطنز مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالنوری: عامل اصلی حادثه در سایت نطنز مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید