زمان واریز بیمه بیکاری کرونا معین شد

به گزارش مجله افتخار، مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی از واریز مبلغ مقرری بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا در یک یا دو روز آینده خبر داد.

زمان واریز بیمه بیکاری کرونا معین شد

به گزارش میزان، مهدی شکوری درباره زمان واریز مقرری بیمه بیکاری افراد آسیب دیده از کرونا گفت: طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه مبلغ یک هزار و 276 میلیارد تومان برای پرداخت مقرری بیکاری برای اسفند 98 و فروردین 99 در نظر گرفته شده است.

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی شرح داد: همچنین لیست 338 هزار نفر از مشمولان دریاففت مقرری بیمه بیکاری فروردین همراه با مشخصات کامل و شماره شبا به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است که براساس هماهنگی های اجرا شده، طی یک یا دو روز آینده مبلغ مقرری بیمه بیکاری به حساب این افراد واریز خواهد شد.

وی همچنین در ارتباط با لیست مشمولان دریافت مقرری بیمه بیکاری در اردیبهشت ما نیز گفت: در این زمینه هنوز پایشی انجام نشده و باید منتظر لیست کارفرمایان تا آخر خرداد باشیم و براساس این لیست، مقرری بیمه بیکاری پرداخت می شود.

شکوری درباره رقم پرداخت مقرری بیمه بیکاری در سال 99 اعلام نمود: دو سوم 55 درصد حداقل دستمزد حقوق پایه که امسال رقم آن یک میلیون و 800 هزار تومان در نظر گرفته شده است؛ به عنوان مقرری بیمه بیکاری ناشی از شرایط کرونا برای افراد مشمول واریز می شود همچنین به ازای هر فرد تحت تکفل، 5 درصد حق دستمزد نیز به آن ها داده خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1013

به "زمان واریز بیمه بیکاری کرونا معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان واریز بیمه بیکاری کرونا معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید