شگرد متهمان سرقت 2میلیون لیتر سوخت از نیروگاه برق

به گزارش مجله افتخار، خبرنگاران-جانشین فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری متهمان حرفه ای و اعتراف آنان به سرقت 2 میلیون لیتر گازوئیل به ارزش بیش از 160 میلیارد ریال از یک نیروگاه برق خبر داد.

شگرد متهمان سرقت 2میلیون لیتر سوخت از نیروگاه برق

به گزارش خبرنگاران، سرهنگ فرزاد تاجره گفت: به دنبال کسب خبری مبنی بر سرقت و قاچاق عمده سوخت توسط یک باند حرفه ای در نیروگاه برق علی آباد کتول رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان و پلیس آگاهی آن شهرستان قرار گرفت.

وی اضافه نمود: ماموران پس از یک سری اقدامات میدانی گسترده و استفاده از شگردهای خاص پلیسی، پی بردند که تعدادی از کارکنان نیروگاه، رانندگان تریلی و خریداران سوخت با تشکیل باندی، گازوئیل های ارسالی از شرکت نفت را که برای تولید برق باید استفاده می شد، با ترفندهایی از نیروگاه خارج و در محل های از قبل مشخص شده دپو می کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان گلستان گفت: سپس متهمان در فرصتی مناسب سوخت های سرقتی را به برخی از شرکت های استان های همجوار و حاشیه تهران، با قیمت آزاد به فروش رسانده و از این طریق پول هنگفتی به دست آورده اند.

سرهنگ تاجره اضافه نمود: پایان با اشراف اطلاعاتی پلیس، متهمان شناسایی شدند که در اولین اقدام یکی از آنان حین خروج از نیروگاه دستگیر و از خودروی وی 29 هزار لیتر گازوئیل کشف شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، این مقام انتظامی شرح داد: ماموران طی تحقیقات تکمیلی و اقدامات تخصصی پیروز شدند، 12 متهم دیگر این پرونده را طی چند عملیات غافلگیرانه در شهرستان های کردکوی، گرگان و علی آبادکتول دستگیر کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان گلستان با اشاره به توقیف 5 دستگاه کامیون در این عملیات ها، گفت: متهمان در اعترافات خود اعلام کردند، سوخت های ارسالی از شرکت نفت را قبل از رسیدن به نیروگاه در مکانی تخلیه و سپس با همان تانکر خالی راهی نیروگاه می شدند و با هماهنگی شلنگ بند وانمود می کردند که در حال تخلیه سوخت هستند.

سرهنگ تاجره گفت: در برخی موارد نیز متهمان تانکر سوخت را وارد نیروگاه کرده و پس از یک تخلیه صوری، گازوئیل ها را مجددا به مکانی دیگر منتقل و از آنجا به فروش می رساندند.

وی با بیان اینکه متهمان تا به امروز به سرقت 2 میلیون لیتر گازوئیل در بیش از 60 مرحله اعتراف کرده اند، اضافه نمود: برابر اعلام کارشناسان ارزش این مقدار سوخت بیش از 160 میلیارد ریال برآورد شده است.

جانشین فرمانده انتظامی گلستان با تاکید بر مقابله بی امان پلیس با قانون شکنان، شرح داد: با توجه به اینکه اعضای این باند بیش از 2 سال فعالیت مجرمانه در این زمینه داشتند تحقیقات بیشتر از آنان ادامه دارد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1324

به "شگرد متهمان سرقت 2میلیون لیتر سوخت از نیروگاه برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شگرد متهمان سرقت 2میلیون لیتر سوخت از نیروگاه برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید