قطعنامه ارتقاء روابط با ایران در مجلس سنای برزیل تصویب شد

به گزارش مجله افتخار، در جلسه روز سه شنبه مجلس سنا، قطعنامه ای با اجماع سناتورهای برزیلی به تصویب رسید، که از تشکیل گروه دوستی پارلمانی در این مجلس با هدف توسعه روابط دو کشور خبر می دهد.

قطعنامه ارتقاء روابط با ایران در مجلس سنای برزیل تصویب شد

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در این قطعنامه که برای اولین بار در سنای برزیل مطرح می گردد، با اشاره به تاریخ یکصد و هجده ساله روابط برزیل و ایران و نشان دادن اهمیت این روابط بویژه مناسبات تجاری برای دو کشور، بر نقش کنگره برزیل در ارتقاء روابط دوجانبه تاکید شده است.

پیش تر، گروه دوستی برزیل و ایران در مجلس نمایندگان هم تشکیل شده بود و بدین ترتیب دو گروه قوی پارلمانی در دو مجلس برای پیگیری روابط با ایران فعال می شوند.

به گزارش ایرنا، حسین قریبی سفیر جمهور اسلامی ایران در برزیل در تماس با سناتورهای حامی این قطعنامه بویژه حامی اصلی آن سناتور فاوارو، ضمن قدردانی از این اقدام شایسته و اشاره به صندلی مجالس دو کشور در بازتاب اراده دو ملت، ایجاد پیوندهای بلندمدت دو طرف را از اهداف سفارت و دوستان ایران در برزیل دانست و گفت: گسترش و پایدار ساختن روابط دوجانبه و رفع ساختن موانع احتمالی برای تحکیم و ارتقاء روابط در همه ابعاد آن در دوره پساکرونا از مهمترین کارویژه های گروه دوستی پارلمانی دو کشور است.

روابط تجاری ایران و برزیل سالانه بالغ بر میلیاردها دلار می گردد و ایران یکی از مهمترین شرکای مالی برزیل در منطقه است. تجار ایرانی نیز در سال های اخیر فعالیت های خود را در این مهمترین کشور آمریکای جنوبی و یکی از اقتصادهای عظیم نوظهور دنیا گسترش داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1481

به "قطعنامه ارتقاء روابط با ایران در مجلس سنای برزیل تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعنامه ارتقاء روابط با ایران در مجلس سنای برزیل تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید