قول های وزیر نیرو محقق شد

به گزارش مجله افتخار، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از تحقق وعده های وزیر نیرو در مورد تأمین اعتباری بعضی از طرح های حوزه آب و برق استان اطلاع داد.

قول های وزیر نیرو محقق شد

عباس زاده که به همراه مدیران صنعت آب و برق خراسان جنوبی در ملاقات استاندار خراسان جنوبی با وزیر نیرو در تهران حضور داشت از تحقق قول مساعد وزیر نیرو درخصوص اختصاص اعتبارات ویژه برای شتاب بخشیدن به بعضی طرح های حوزه آب و برق استان اطلاع داد.

او اضافه کرد: در این ملاقات ضمن بحث و گفتگو در خصوص مسائل و مسائل حوزه آب و برق استان، وعده مساعد وزیر نیرو در خصوص اختصاص اعتباراتی ویژه برای شتاب بخشیدن به بعضی از طرح ها محقق شد.

عباس زاده بیان نمود: در این نشست در خصوص تکمیل طرح های تغذیه مصنوعی بندان، گزیک و آهنگران مقرر شد با دستور ویژه وزیر نیرو از محل اعتبارات متمرکز در اختیار این وزارتخانه، حداکثر مساعدت برای تأمین اعتبار به مقدار 60 میلیارد تومان صورت گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به تأمین زیرساخت های آب و برق طرح نهضت ملی مسکن در استان گفت: در این نشست برای تأمین این زیرساخت ها مقرر شد اعتبارات لازم اختصاص یابد تا همزمان با اجرای طرح نهضت ملی مسکن، زیرساخت های آب، فاضلاب و برق این سایت ها هم اجرایی گردد.

او اضافه کرد: بنا به قول مساعد وزیر نیرو، از محل به جای مانده اعتبار پارسال شرکت های آب و فاضلاب و توزیع برق خراسان جنوبی، در ماه جاری مبلغی در اختیار استان قرار می گیرد و سال جاری نیز توجه ویژه ای برای اجرای این زیرساخت ها در تخصیص اعتبارات به خراسان جنوبی خواهد شد.

عباس زاده برق رسانی به سایت صنوف آلاینده شهر بیرجند را از دیگر مسائل مطرح شده در این نشست ذکر کرد و گفت: اجرای این طرح نیازمند 40 میلیارد تومان اعتبار است که دستور لازم برای تخصیص این حجم از اعتبار هم از سوی وزیر داده شد تا از محل اعتبارات ملی و استانی تأمین گردد و فرایند برق رسانی به سایت سرعت گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به طرح احداث نیروگاه بادی در منطقه درح سربیشه اظهار کرد: در این نشست قول مساعد برای پیگیری اصلاح تعرفه خرید برق این نیروگاه هم داده شد.

او طرح آبرسانی از منطقه مختاران به شهر بیرجند را که در سفر رئیس جمهور برای تخصیص اعتبارات مورد توجه ویژه نهاده شد را هم از موارد مطرح شده در جلسه مطرح نمود و گفت: درخصوص تکمیل این طرح مقرر شد پیرو اجرایی شدن مصوبات سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی، اعتبارات لازم از طریق وزارت نفت تأمین و از طریق قرارگاه خاتم الانبیا اجرایی گردد.

عباس زاده بیان نمود: برای تکمیل طرح مذکور مقرر شد جلسه ای در اسرع وقت با قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار برگزار گردد تا اقدامات لازم برای انعقاد قرارداد صورت پذیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: درخصوص تخصیص اعتبار برای تکمیل طرح برق رسانی به روستای نایبند طبس هم مقرر شد اعتبارات لازم تخصیص یابد تا هرچه سریعتر این طرح اجرایی گردد.

خبرنگاران خراسان جنوبی بیرجند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 مرداد 1401 بروزرسانی: 25 مرداد 1401 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 2076

به "قول های وزیر نیرو محقق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قول های وزیر نیرو محقق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید