محاکمه مردی که باجناقش را کشت

به گزارش مجله افتخار، مردی که متهم است باجناقش را با همدستی خواهرزنش به قتل رسانده است، در دادگاه کیفری استان تهران به لحاظ جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه رفت.

محاکمه مردی که باجناقش را کشت

به گزارش شرق، خواهر مقتول پیش از این اعلام نموده بود فرزندان برادرش که اعلام گذشت نموده اند، فرزند واقعی او نیستند؛ چرا که برادرش قدرت باروری نداشت و به همین دلیل نیز از همسر اولش جدا شده بود. با توجه به این گفته ها، دستور نبش قبر صادر و دی ان ای مقتول برداشته شد، اما دو فرزندش حرف عمه شان را قبول نکردند و حاضر نشدند آزمایش بدهند. وقتی پرونده برای رسیدگی به دادگاه فرستاده شد، ایرادی در این خصوص از سوی دادگاه گرفته شد و دادگاه از دادسرا خواست تکلیف دی ان ای گرفته شده را روشن کند.

سپس دادسرا یک بار دیگر فرزندان مقتول را احضار کرد، اما آن ها باز هم برای آزمایش دی ان ای حاضر نشدند و گفتند فرزندان مقتول و مادرشان هستند و حاضر نیستند به خاطر ادعای عمه شان آزمایش بدهند؛ ضمن اینکه عمه آنها، ولی دم محسوب نمی شود و در پرونده قتل سمتی ندارد.

به این ترتیب، پرونده یک بار دیگر به دادگاه کیفری استان تهران برگردانده شد؛ زیرا طبق قاعده فقهی فراش نمی شد اجباری برای انجام آزمایش از سوی فرزندان مقتول قائل شد. قاعده فقهی فراش چنین بیان می نماید: اگر در یک رابطه شرعی و محترم، فرزندی به دنیا آمد، بدون شک این فرزند از آنِ این زن و شوهر است. اگر گاهی بر اثر بعضی از قرائن خارجی یا به هر دلیل عقلایی موجه، شک در انتساب طفل متولدشده به پدر خانواده پیش آید، این قاعده نقش آفرینی می نماید. با استناد به این قاعده در چنین مواردی، طفل متولدشده را منتسب به همسر شرعی زن می دانند. بر اساس این قاعده، همگان باید پیوند زناشویی و تمام آثار آن را محترم دانسته و با شک و شبهه این پیمان و آثار آن را مخدوش نکنند.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که به لحاظ جنبه عمومی جرم برگزار گردید، ابتدا کیفرخواست علیه متهم خوانده شد. بر اساس کیفرخواست صادرشده، سال 91 زن جوانی به نام کتایون با کلانتری تماس گرفت و گفت در غیاب وی و دو فرزندش، شوهرش به نام مهدی کشته شده است.

مأموران بلافاصله به خانه این زن رفتند و با جسد خونین مرد 57 ساله روبه رو شدند. شواهد نشان می داد این مرد با شلیک گلوله به سرش از پا درآمده است. جسد خونین با دستور قضائی به پزشکی قانونی منتقل شد و پلیس به بازپرسی از همسر قربانی پرداخت.

کتایون به مأموران گفت: من به همراه دختر و پسرم به خانه خواهر شوهرم رفته بودیم و شوهرم در خانه تنها بود. وقتی به منزل باز گشتیم، کسی در را باز نکرد. من با کلید یدک در را گشودم و با صحنه وحشتناکی روبه رو شدم. دیدم شوهرم کشته شده است.

پلیس در بازپرسی از دو فرزند قربانی دریافت مهدی با کسی خصومت قبلی نداشت. وقتی در ادامه تحقیقات پلیس به اختلاف های دامنه دار مهدی و همسرش پی برد، کتایون بار دیگر تحت بازپرسی نهاده شد، اما ادعا کرد از ماجرای قتل شوهرش اطلاعی ندارد و نمی داند چه کسی او را کشته است. کوشش پلیس برای افشای راز کشته شدن مرد میانسال ادامه داشت، ولی پلیس به نتیجه مطلوب نرسید.

در حالی که شش سال از این ماجرا گذشته بود و تحقیقات همچنان ادامه داشت، مأموران به رابطه پنهانی کتایون با یک مرد جوان به نام پیمان پی بردند. مرد جوان به عنوان مظنون ردیابی و بازداشت شد و پرده از جنایت خانوادگی برداشت. مردی که با کتایون رابطه داشت، به مأموران گفت: من در قتل شوهر کتایون نقشی نداشتم، اما می دانم چه کسی این کار را نموده است. من مدتی است که به کتایون علاقه مند شده ام و با او رابطه دارم. البته آشنایی ما به سال ها قبل برمی شود. من با باجناق مقتول از سال ها قبل آشنایی داشتم و دوست بودیم تا اینکه از این طریق با کتایون آشنا شدم.

زمانی که من با کتایون آشنا شدم، شوهر او فوت نموده بود، اما من راز قتل را می دانم. یک روز که دوستم سروش که باجناق مقتول است، مست نموده بود، در حالت مستی به من گفت باجناقش را کشته است. او می گفت شوهر کتایون به دخترش نظر داشته و به همین دلیل هم او را کشته است. با توجه به گفته های این مرد، مأموران سروش را بازداشت کردند.

سروش در بازپرسی ها به قتل اعتراف کرد و گفت: باجناقم به دخترم نظر داشت. مدتی بود که همسرم متوجه این ماجرا شده بود، وقتی من موضوع را با خواهرزنم مطرح کردم، او هم تأیید کرد و گفت شوهرش دچار مشکل اخلاقی است. من هم تصمیم گرفتم او را به قتل برسانم. روز حادثه خواهرزنم درِ ورودی را باز گذاشت، من وارد خانه شدم و باجناقم را کشتم و بعد هم فرار کردم.

در جلسه دادگاه بعد از اینکه کیفرخواست خوانده شد، با توجه به اینکه اولیای دم اعلام گذشت نموده بودند، متهم ردیف اول در صندلی نهاده شد. او اتهام قتل را قبول کرد و گفت باجناقش به دخترش نظر داشته و به همین دلیل هم او را کشته و او را لایق مرگ می دانسته است. سپس کتایون در صندلی نهاده شد. او گفت: شوهرم مرد بدرفتاری بود و مسائل اخلاقی هم داشت، به همین دلیل با شوهرخواهرم همکاری کردم.

او درباره فرزندانش گفت: شوهرم بچه دار نمی شد و همسر اولش را طلاق داده بود، اما بعد از ازدواج ما پیش دکتر های مختلف رفتیم و مسئله ناباروری شوهرم را حل کردیم. من مدارک را به دادسرا هم ارائه داده ام. بچه هایم فرزندان مشترک من و شوهرم هستند. با انتها جلسه دادگاه، قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1455

به "محاکمه مردی که باجناقش را کشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محاکمه مردی که باجناقش را کشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید