هاشمی: نمی شود مسئولان در آسایش باشند و از مردم انتظار تحمل داشت

به گزارش مجله افتخار، رئیس شورای اسلامی شهر تهران به سختی های شعب ابیطالب اشاره کرد و با مقایسه آن با شرایط تحریم های اقتصادی ایران گفت: نمی شود مسئولان در رفاه و آسایش باشند و از مردم انتظار تحمل داشته باشیم.

هاشمی: نمی شود مسئولان در آسایش باشند و از مردم انتظار تحمل داشت

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود پیش از شروع جلسه دویست و چهل و دوم شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در آستانه سالروز رحلت رسول خدا (ص) و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهما السلام قرار داریم. به سختی هایی که پیامبر اکرم (ص) در شعب ابی طالب متحمل شدند، اشاره کرد و با مقایسه این شرایط با شرایط تحریم های اقتصادی ایران گفت: نمی شود مسئولان در رفاه و آسایش برخودار باشند و از مردم انتظار تحمل داشته باشیم.

وی با بیان اینکه جامعه ما امروز در شرایط بسیار سخت اقتصادی واقع شده است و تحت شدیدترین تحریم هاست و مقایسه این شرایط با عصر پیامبر (ص) ابراز داشت: این فشار حداکثری در دوران شعب ابیطالب رقم خورد و مسلمانان با تحمل فشار با سربلندی از تحریم ها خارج شدند که امیدواریم به زودی با رفتن ترامپ، این دوره هم سختی هم به گشایش برای مردم تبدیل شود.

هاشمی گفت: البته یکی از دلایل اصلی حمایت مسلمانان از پیامبر در دوران سختی های صدراسلام، همراهی رسول خدا (ص) با مردم در تحمل مسائل بود، پیامبر در شعب ابیطالب در همان شرایط سخت مردم زندگی کرد، نمی شود مسئولان از رفاه و آسایش برخوردار باشند و از مردم انتظار مقاومت و تحمل سختی را داشته باشند.

رئیس شورای شهر گفت: درس بزرگ پیامبر اکرم و امام حسن و امام رضا علیهم السلام برای ما، افزایش مدارا و مهربانی با دیگران، خطاپوشی و گذشتن از آبرو و موقعیت خویش برای مصلحت جامعه وحفظ جان و نوامیس و معیشت عمومی است، تصمیماتی که پیامبر اکرم، امام حسن و امام رضا، براساس عقلانیت و مصلحت دین و مردم گرفتند، اگرچه در آن روز با طعنه ها و تخریب های گروهی از افراد تندرو و هیجانی روبرو شد، اما جهت صحیح را پیش روی جامعه باز کرد و منجر به ماندگاری راه اسلام برای قرن های متمادی و جوامع گوناگون گشت.

وی اضافه کرد: امیدواریم که این جهت عقلانیت، میانه روی و مدارا را بتوانیم برای نسل های آینده باز نگه داریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1231

به "هاشمی: نمی شود مسئولان در آسایش باشند و از مردم انتظار تحمل داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاشمی: نمی شود مسئولان در آسایش باشند و از مردم انتظار تحمل داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید