هشدار دادستانی درباره آموزش از راه دور با پیام رسان خارجی ، دانشجویان و دانش آموزان تکلیفی برای حضور ندارند

به گزارش مجله افتخار، دادستانی کل کشور استفاده از پیام رسان های خارجی در دستگاه های حاکمیتی، دولتی، مدارس و دانشگاه ها ممنوع کرد.

هشدار دادستانی درباره آموزش از راه دور با پیام رسان خارجی ، دانشجویان و دانش آموزان تکلیفی برای حضور ندارند

به گزارش مجله افتخار به نقل از مجله افتخار، جوادجاویدنیا معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور گفت: بر اساس قوانین و مقررات کشور و مصوبات شورای عالی فضای مجازی هر گونه استفاده دستگاه های حاکمیتی، دولتی، مدارس و دانشگاه ها از شبکه های اجتماعی خارجی ممنوع است و تخلف و در برخی موارد جرم محسوب می شود؛ بنابراین با توجه به تعطیلات مراکز آموزشی هر گونه آموزش از راه دور از طریق این شبکه ها ممنوع است و می بایست بر بستر شبکه های اجتماعی داخلی باشد.

وی بیان نمود: چنانچه در بسترهای خارجی ممنوعه کلاس و آموزشی برگزار شود فاقد وجاهت قانونی است و دانش آموزان و دانشجویان تکلیفی برای حضور در این آموزش ها ندارند و دانشجویان و والدین دانش آموزان می توانند نسبت به این امر از طریق حراست دستگاه های مربوطه شکایت و اعتراض خود را منعکس کنند. حراست دستگاه ها هم مکلف به بررسی و ممانعت از این فعالیت ها و در صورت استنکاف انعکاس موضوع حسب مورد به هیئت های تخلفات اداری یا مراجع قضایی (استنکاف از اجرای قوانین و مقررات کشور موضوع ماده 576 قانون مجازات اسلامی) هستند و خود حراست ها نیز در صورت عدم اجرای وظایف، دارای مسئولیت خواهند بود.

معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور گفت: خواهش ما از همه مردم و مسئولان و مدیران مراکز آموزشی این است که با بصیرت کافی به ویژه در این ایام که دعوت مردم به شبکه های اجتماعی خارجی که ابزار عملیات روانی علیه مردم و ایجاد هراس و جنگ اقتصادی و سیاسی علیه کشورمان است، قطعا کمک به دشمن در ایراد خسارت به کشور محسوب می شود، تمام هم وغم خود را بر ترک شبکه های ویرانگر و بدتر از کرونای خارجی بگذاریم تا ان شاءالله از کرونای بی بصیرتی و بی عملی در فضای مجازی خلاصی یابیم و این بار مردم مسئولان کرونا زده فضای مجازی کشور را درمان و از خواب غفلت بیدار کنند و مانع تداوم برخی خیانت های نفوذی ها شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 794

به "هشدار دادستانی درباره آموزش از راه دور با پیام رسان خارجی ، دانشجویان و دانش آموزان تکلیفی برای حضور ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار دادستانی درباره آموزش از راه دور با پیام رسان خارجی ، دانشجویان و دانش آموزان تکلیفی برای حضور ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید