هشدار روسیه درباره مذاکرات وین؛تا 31 اردیبهشت وقت داریم

به گزارش مجله افتخار، ایرنا نوشت: رئیس هیات روسیه در مذاکرات وین با انتشار توییتی هشدار داد که تداوم مذاکرات پس از 31 اردیبهشت و خاتمه توافق همکاری سه ماهه ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی، با بلاتکلیفی و مخاطرات بیشتری روبرو خواهد شد.

هشدار روسیه درباره مذاکرات وین؛تا 31 اردیبهشت وقت داریم

میخائیل اولیانوف رئیس هیات روسیه در مذاکرات برجام، امروز ضمن نقل و تائید توییت دیروز (18 اردیبهشت) انریکه مورا معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و رئیس کمیسیون مشترک برجام که نوشته بود ضرب الاجلی در مذاکرات برجام وجود ندارد، متذکر شد: ضرب الاجلی وجود ندارد اما 21 ماه می (31 اردیبهشت) روز هدف است. می توان مذاکرات را پس از این تاریخ نیز ادامه داد ولی در آن صورت بلاتکلیفی و مخاطرات بیشتر خواهد بود. خوب است که تمامی شرکت نمایندگان در گفت وگوهای وین این موضوع را درک می نمایند.

روز 31 اردیبهشت ، توافق همکاری سه ماهه ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی انتها می یابد. تهران و آژانس اوایل اسفندماه پارسال به توافقی دست یافتند که بر پایه آن تهران اجرای پروتکل الحاقی را متوقف نموده و دوربین های نظارتی بعضی از مراکز هسته ای را تا سه ماه از دسترس بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی دور نگه می دارد. ایران هشدار داده بود که اگر طی این چند ماه تحریم ها برداشته نگردد، تهران فیلم های دوربین ها را پاک خواهد نمود.

مورا دیروز توییت کرد: مذاکرات دور چهارم وین را شروع نموده ایم تا برجام را احیا کنیم.

وی با بیان اینکه ضرب الاجلی در این زمینه مشخص نشده اضافه نمود: اما به عنوان هماهنگ نماینده یک احساس فوریت مسلم می کنم؛ (چون) زمان به نفع ما نیست.

این مقام اروپایی ادامه داد: خوشحالم از این که تمام هیات ها از جمله ایران و امریکا ابراز می نمایند که چنین حسی (نسبت به اهمیت عنصر زمان در مذاکرات وین) دارند.

دیروز جلسه اول کمیسیون مشترک از دور چهارم مذاکرات برجام در وین برگزار و مقرر شد رایزنی های کارشناسی و فنی و کار بر روی متون پیش نویس شروع گردد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1635

به "هشدار روسیه درباره مذاکرات وین؛تا 31 اردیبهشت وقت داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار روسیه درباره مذاکرات وین؛تا 31 اردیبهشت وقت داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید