همسر جو بایدن و رقیب ملانیا ترامپ کیست؟، عکس

به گزارش مجله افتخار، خبر فوری نوشت:جیل بایدن حریفی سر سخت برای ملانیایی است که حالا بعد از 4 سال تازه کم کم با آداب بانوی اول و زندگی در کاخ سفید آشنا شده و می خواهد در 4 سال دوم ریاست جمهوری همسرش خودی نشان دهد.

همسر جو بایدن و رقیب ملانیا ترامپ کیست؟، عکس

بدون شک یکی از حواشی اصلی دونالد ترامپ در طول ریاست جمهوری اش، همسرش ملانیا بوده است. از همان ابتدا رسانه های بسیاری فلش دوربین خود را به سمت مدل سابق و بانوی اول فعلی کج کرده و به تمام جزئیات زندگی او پرداخته و در مورد آن نوشتند. این توجهات به ملانیا به حدی بود که او عملا در محاصره رسانه ها قرار گرفت و با معذب شدن بیشتر، ابتکار عمل از دستش خارج شد.

هر چند باید قبول کرد که ملانیا ترامپ هرگز نتوانست به محبوبیت میشیل اوباما (بانوی اول سابق ایالات متحده) برسد اما او از جهتی پرحاشیه تر از میشیل اوباما بود. یکی از اصلی ترین حواشی پیرامون او انگلیسی نسبتا بد(او آمریکایی الاصل نیست) و به خصوص سخنرانی های جعلی اش بود. همچنین رابطه بد او با ترامپ، آشنا نبودن با آداب کاخ سفید و عدم توجه کافی به اقشار مختلف جامعه از جمله نقطه ضعف های ملانیا در طول 4 سال اقامتش در کاخ سفید بود. بانوی اول آمریکا در این مدت نشان داد که علاقه ای هم به سیاست ندارد و اگر افشاگری اخیر برخی از کارکنان کاخ سفید را در نظر نگیریم باید بگوییم که در این مدت جور بانوی اول را ایوانکا ترامپ دختر بزرگ ترامپ می کشید.

رقیب تازه نفس ملانیا از راه رسید

حالا در آستانه انتخابات 2020، دموکرات ها روی بانوی اول آمریکا تمرکز زیادی کرده اند. جیل بایدن همسر جو بایدن در صورت پیروزی همسرش بانوی اول جدید ایالات متحده می شود. جیل بایدن همسر دوم جو بایدن است و در طول معاونت او در دوره اوباما به عنوان بانوی دوم ایالات متحده فعالیت می کرد. از این جهت به مراتب بیشتر از سایر بانوان با آداب و رسوم کاخ سفید آشنا است.

جیل بایدن همچنین یک آموزگار مشهور است و به خوبی نوع رابطه با اقشار مختلف به خصوص جوانان را بلد است. از این جهت هم دموکرات ها روی او حساب ویژه ای باز کرده اند و هر روز مقالات زیادی در مورد او می نویسند. اما آیا به راستی همسر جو بایدن قادر به این هست که بتواند وظایف بانوی اول را به خوبی اجرا کند؟ برای فهم این موضوع باید به زندگی او بپردازیم.

جیل بایدن همسر جو بایدن کیست؟

جیل ترسی بایدن متولد 1951 در نیوجرسی است. او در سال 1977 با جو بایدن ازدواج کرد و سرپرستی دو فرزند او از ازدواج قبلیش را بر عهده گرفت. مادر فرزندان و همسر سابق جو، در یک تصادف از دنیا رفت. این زوج همچنین در سال 1981 خود صاحب یک فرزند شدند.

جیل بایدن از جمله بانوان تحصیل کرده آمریکایی است و مدرک دکترای خود را از دانشگاه دلور Delaware گرفته است. او به مدت 13 سال در مدارس مختلف، آموزش قرائت انگلیسی درس می داده و همچنین مدت ها در مدارس استثنایی با بچه ها معلول کار کرده است تا به آنها توانایی خواندن را بیاموزد. جیل بایدن از سال 1993 تا 2008 استاد کالج بود و از سال 2009 هم وارد دانشگاه ویرجینای شمالی شد و در آنجا به عنوان استاد دانشگاه مشغول تدریس گشت.

زمانی که جو بایدن به عنوان معاون باراک اوباما فعالیت می کرد، جیل همزمان هم به عنوان بانوی دوم آمریکا و هم به عنوان یک معلم و استاد دانشگاه فعالیت می کرد. جیل در این مدت فعالیت های خیرخواهانه زیادی (که برای جامعه آمریکا و جذب آراء بسیار مهم است) انجام داد. او بنیانگذار موسسه خیریه بایدن است. در زمینه طرح سلامتی همگانی فعالیت هایی را داشته و به خصوص با میشیل اوبامای محبوب همکاری بسیار زیادی در اجرا و پیش برد برخی خیریه ها داشته است.

میشیل اوبامای جدید در راه است

مطالب فوق به خوبی نشان می دهد که همانطور که بایدن می تواند یک اوبامای جدید شود، جیل بایدن هم می تواند به راحتی بازگشت میشیل اوباما را به کاخ سفید تداعی کند. این مطلبی است که سی ان ان در گزارش اخیرش بر آن تکیه بسیاری می کند. نویسنده گزارش تاکید دارد که جیل بایدن گفته اگر بانوی اول کاخ سفید شود، شغل معلمی خود را رها نخواهد کرد. نویسنده معتقد است که همسر بایدن قبلا هم نشان داده که قادر به تعادل وظایفش است و به خوبی می تواند دیسیپلین لازم برای اجرای نقش بانوی اول ایالات متحده را به نمایش بگذارد.

سی ان ان که از مخالفین جدی ترامپ و کمپین انتخاباتی او است و در مطالب اخیرش مانور زیادی روی جیل بایدن داده همچنین تاکید دارد که جیل بایدن دکترای تعلیم و تربیت دارد و از این نظر می تواند مناسب ترین فرد برای اجرای امور عامه و فعالیت های آموزشی عمومی در ایالات متحده باشد.

به جز سی ان ان، سایر رسانه های دموکرات از جمله سی بی اس هم مطالب زیادی را در ستایش همسر جو بایدن نگاشته و در این مدت فعالیت تبلیغاتی بسیاری را به نفع زوج بایدن انجام داده اند.

مخالفین همسر بایدن چه می گویند؟

با این حال، این نظر موافقان بایدن است. جمهوری خواهان و حامیان ترامپ معتقدند ادعای جیل بایدن در مورد ادامه تدریس در دوران احتمالی ریاست جمهوری همسرش دروغی بیش نیست، چرا که جیل بایدن همین حالا هم به مدت یک سال مرخصی گرفته تا به کمپین تبلیغاتی همسرش بپیوندد و برای او فعالیت کند.

همچنین بسیاری از اعضای کمپین ترامپ اقدامات خیرخواهانه جیل بایدن را همانند میشیل اوباما نوعی شو سیاسی برای کسب محبوبیت بیشتر می دانند و از این جهت آن را بیشتر نوعی عوام فریبی می دانند تا اقدام عملی.

هر کدام از آراء بالا چه درست باشد و چه نه، فرقی در اصل قضیه نمی کند. جیل بایدن حریفی سر سخت برای ملانیایی است که حالا بعد از 4 سال تازه کم کم با آداب بانوی اول و زندگی در کاخ سفید آشنا شده و می خواهد در 4 سال دوم ریاست جمهوری همسرش خودی نشان دهد.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 1115

به "همسر جو بایدن و رقیب ملانیا ترامپ کیست؟، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همسر جو بایدن و رقیب ملانیا ترامپ کیست؟، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید