چرا برای الکل بازارسیاه درست شد؟ ، اختلاف 5 برابری قیمت کارخانه ها و بازارسیاه

به گزارش مجله افتخار، نائب رئیس انجمن داروسازان ایران با تشریح دلایل افزایش قیمت مواد بهداشتی و ضدعفونی از جمله الکل توضیحاتی را ارائه داد.

چرا برای الکل بازارسیاه درست شد؟ ، اختلاف 5 برابری قیمت کارخانه ها و بازارسیاه

جهت دریافت خدمات اجرای هزینه اجرای بام سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش مجله افتخار به نقل از فارس، علی فاطمی گفت: در بحث پیشگیری از کرونا، دارو خط اول پیشگیری نیست. بلکه شستشو و ضدعفونی کردن دست ها و اقلام اولویت دارد و در این جهت تامین الکل یک ضرورت است.

وی ادامه داد: خوشبختانه کشور ما یکی از فراورینمایندگان بزرگ الکل در منطقه است. ما 23 کارخانه فعال فراوری الکل در کشور داریم که روزانه حدود 350 هزار لیتر الکل فراوری می نمایند و اگر فقط نصف این مقدار، تبدیل به فراورده های ضدعفونی و ژل ها گردد، تقریبا می توان از آن روزانه 4 میلیون ظرف محتوی الکل فراوری کرد.

به گفته فاطمی، اگر این 4 میلیون ظرف در سراسر کشور توسط 13 هزار داروخانه به صورت مویرگی در اختیار مردم قرار گیرد، به معنای آن است که کل احتیاج کشور به راحتی تامین می گردد ولی متاسفانه شاهدیم که در حال حاضر بین قیمت رسمی فروش الکل از کارخانه های الکل سازی با بازار سیاه، حداقل 5 برابر اختلاف قیمت وجود دارد و شرکت هایی که فرآورده (ژل یا اسپری) فراوری می نمایند، به الکل مورد احتیاج دسترسی ندارند.

نائب رئیس انجمن داروسازان ایران تاکید نمود: آنچه که ضرورت دارد، این است که همه حلقه های زنجیره تامین فراورده های ضدعفونی، از کارخانه فراورینماینده الکل تا داروخانه نظام مند شوند. یعنی قابل رصد باشند. باید خروجی ها و ورودی های این سیستم شفاف باشد و کاملا معین باشد که در هرمرحله چه مقدار الکل، تحویل کدام حلقه شده است و مانند دارو همه چیز در شبکه توزیع، قابل راستی آزمایی و نظارت باشد.

فاطمی گفت: با توجه به اینکه وزیر بهداشت، شعارش از ابتدا، شفافیت بوده است، همه مسولان باید این موضوع را جدی بگیرند تا زنجیره توزیع به شکل مناسب و بهینه، نظام مند گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persianproud.ir شناسه مطلب: 749

به "چرا برای الکل بازارسیاه درست شد؟ ، اختلاف 5 برابری قیمت کارخانه ها و بازارسیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا برای الکل بازارسیاه درست شد؟ ، اختلاف 5 برابری قیمت کارخانه ها و بازارسیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید